Acasa » Fotbal Intern » Superliga » A câştigat eventul cu Universitatea Craiova, dar şi-a anunţat plecarea!

A câştigat eventul cu Universitatea Craiova, dar şi-a anunţat plecarea!

A câştigat eventul cu Universitatea Craiova, dar şi-a anunţat plecarea!
Fotbaliștii de la Universitatea Craiova, după ce au cucerit titlul de campioni Foto Sport Pictures

Primul jucător care se desparte de Universitatea Craiova după câştigarea eventului este fundaşul Vasile Mogoş.

Acesta s-a arătat extrem de emoţionat la ceremonia de decernare a titlurilor de cetăţeni de onoare ai Craiovei, acordate, la Primăria Craiova, jucătorilor şi antrenorilor echipei campioane.

Vasile Mogoş pleacă de la Universitatea Craiova

Onorat de distincţia primită şi emoţionat de participarea la eveniment, lui Vasile Mogoş i-au dat lacrimile când a urcat pe podium pentru a ţine un mic discurs.

„Nu am crezut niciodată că se poate întâmpla ce s-a întâmplat, încă trebuie să realizez. Sunt foarte emoţionat, vă mulţumesc, sunteţi cei mai frumoşi, este o onoare pentru mine să fiu cetăţean oltean, vă iubesc” a spus Vasile Mogoş, în discursul de la primirea titlului de cetăţean de onoare al Craiovei.

„Emoţiile nu poţi să le controlezi, înseamnă că sunt bărbat, dacă pot să plâng. Nu-mi imaginam în primul rând că o să vin să joc în România, apoi peste câteva săptămâni o să realizez ce s-a întâmplat aici.

Nimic nu se compară cu ce am trăit la Craiova. Sper să pot să strâng toate clipurile video să-i arăt fetiţei mele peste 20 de ani sau la nepoţi. Deja mi-am dat seama de când eram la CFR Cluj ce fani are Craiova.

Nu aş da niciodată titlul pe nimic. Nu vorbim acum de Champions League, mai avem un meci. Pe toţi campionii i-aş fi convocat la naţională, şi eu cu boxa.

Toată viaţa voi fi cu buna dispoziţie, aşa m-au învăţat părinţii. Plec eu, vine altul, important este ca Ştiinţa să fie iar campioană” a declarat Vasile Mogoş, după ceremonia de premiere.

„Sunt onorat ca am făcut parte din această poveste frumoasă”

La câteva ore, fundaşul de 33 de ani, care a adunat 8 selecţii în naţionala României, a publicat şi un mesaj de despărţire de echipa din Bănie.

„Sunt onorat ca am făcut parte din această poveste frumoasă. Am descoperit o comunitate minunată ce o voi purta mereu în suflet! Craiova, vă iubesc!”, a scris Vasile Mogoș pe pagina sa personală de Instagram.

Venit la Craiova de la CFR Cluj, în urmă cu un an şi jumătate, Vasile Mogoş a bifat în acest sezon 21 de partide în toate competiţiile. „Este un jucător foarte important pentru vestiar. Chiar dacă nu-i convenea când nu juca, păstra o atmosferă destinsă, venea cu boxa şi era mereu vesel. Ne-a ajutat mult când Mora nu era valid” spunea antrenorul Filipe Coelho despre Vasile Mogoş.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Mediafax
'Profetul Apocalipsei' anunță o mare catastrofă în august 2026, după ce a prezis războiul din Iran și pandemia Covid-19,
Cancan.ro
Cireșele se strică în pomi. Pomicultorii, disperați, se gândesc să renunțe la livezi: „Vindem sub costul de producție”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Secretul longevității lui Lionel Messi. La ce a renunțat complet legenda Argentinei să joace la cel mai înalt nivel și la 38 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Râzi cu lacrimi
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Descopera.ro
O fostă campioană și-a ținut iubitul, avocat celebru, ostatic într-un apartament din București. Trupele speciale au intervenit prin balcon să-l salveze
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Tanks își unește forțele cu universul Far Cry
Go4Games
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Promotor.ro