Supercupa României | Omrani şi-a ieşit din minţi pe teren! "Dă-i, dă-i!" Atacantul a răbufnit în prelungirile primei reprize: momentul care l-a enervat la culme

6 iul 2019 4581 afişări Fotbal Intern

CFR Cluj şi Viitorul au încheiat le egalitate prima repriză a Supercupei României, meci care poate fi urmărit aici! În prelungirile primei reprize, între fotbaliştii campioanei s-a iscat o ceartă, în care au fost implicaţi Billel Omrani şi Valentin Costache.

Scorul de 0-0 s-a păstrat de-a lungul primei reprize din Supercupa României, iar nervii şi-au făcut apariţia încă din primul meci al sezonului 2019-2020. În minutul 45+2, înainte ca centralul să trimită echipele la vestiare, Omrani s-a răstit la Costache.

Mijlocaşul român a luat o acţiune pe cont propriu, din afara careului, reuşind să dribleze doi adversari. Deşi putea să paseze în faţa porţii odată intrat în careu, Costache a preferat să facă o mişcare în plus, iar Iacob l-a blocat. Acţiunea a fost irosită de CFR, iar Omrani şi-a ieşit din minţi.

Francezul aştepta pasa între fundaşii Viitorului, dar aceasta nu a mai venit şi şi-a vărsat nervii pe Costache, pe care l-a acuzat că i-a pasat: "Dă-i, dă-i!", s-a citit pe buzele lui Omrani. La scurt timp de a această fază, centralul a fluierat finalul primei reprize.