Supercupa României | Gică Hagi, aşa cum nu l-aţi mai văzut niciodată! "Regele" şi-a ieşit din minţi pe tunel, la pauză: "Bă, ce faceţi voi aici?" | VIDEO

6 iul 2019 18723 afişări Fotbal Intern

Imediat după finalul primei reprize din Supercupa României cu CFR Cluj (0-0), Gică Hagi a fost printre protagoniştii unui scandal monstru pe tunelul arenei ”Ilie Oană” din Ploieşti.

”Regele” i-a ţintit pe cei din staff-ul lui CFR Cluj, aflaţi în zona vestiarului arbitrilor: "Bă, ce faceţi voi aici? Puneţi presiune pe arbitri? Să vă fie ruşine! Plecaţi imediat de aici! Grija voastră doar arbitrajul e!”, a exclamat Hagi, relatează Telekom Sport. Nici staff-ul Viitorului nu a scăpat de furia lui Hagi: ”Băi conducătorilor, voi dormiţi, bă! Pun ăştia presiune pe arbitri şi voi staţi ca momâile", a transmis ”Regele” către oamenii săi.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Supercupa României, meci între CFR Cluj, campioana Ligii 1, şi Viitorul, câştigătoarea Cupei României, va fi arbitrat de Sebastian Colţescu. El îi are ca asistenţi pe Ovidiu Artene (Vaslui) şi Daniel Mitruţi (Craiova). Cel de-al patrulea oficial al partidei a fost desemnat George Găman (Craiova), iar observator Aron Huzu.