Steaua U19 – FCSB U19 1-4. Puștii vicecampioanei fac scor în Ghencea, după un meci cu trei eliminați. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă

Steaua U19 - FCSB U19 1-4. Puștii vicecampioanei fac scor în Ghencea, după un meci cu trei eliminați. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă
  • Publicat:
  • Actualizat:

CSA Steaua U19 – FCSB U19 1-4 (Petcu 73 / Ardelean 47, Roșu 62, Dumitru 66)

Echipele de start:

• CSA Steaua: Constantin – Radu, Oreviceanu, Moise, Tudor, Ilie, Milea, Gîndacs, Dedeu, Nițu, Popa
  • Rezerve: Călinescu, Stanca, Ban, Petcu, Preda, Ioana Marius, Arău
  • FCSB: Udrea – Cană, Roșu, Botezatu, Bodea, Zamfir, Ardelean, Prasacu, Toma, Enache, Dumitru
  • Rezerve: Micle, Pirciu, Puciu, Șușu, Tincău, Popescu, Afaiței

Minutul 90+4: Final!

Minutul 90+3: GOOL FCSB! Puștii vicecampioanei fac scor în Ghencea și punctează în urma unui contraatac și un șut la colțul lung.

Minutul 90+2: Final încins în Ghencea! O încăierare generală aduce câte un eliminat din fiecare tabără, astfel că Steaua va termina meciul în nouă oameni, iar FCSB în zece.

Minutul 73: GOOL Steaua! Petcu reduce din diferență din penalty, după ce Mirea a comis un fault în careu.

Minutul 66: GOOL FCSB! Dumitru, șeptarul echipei lui Cornel Ionescu înscrie cu un șut din interiorul careului, la colțul lung, iar steliștii sunt în corzi.

Minutul 62: GOOL FCSB! Roșu înscrie pentru oaspeți și tabela arată 2-0. După gol, acesta s-a dus și le-a făcut semn să tacă celor din galeria Stelei. Spiritele s-au încins.

Minutul 47: GOOL FCSB! Ardelean, decarul echipei pregătite de Cornel Ionescu interceptează balonul, profitând de o greșeală a unui fundaș al Stelei, care sare pe sub minge, și deschide scorul.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 43: Fanii Stelei nu au uitat de conflictul cu Gigi Becali, finanțatorul FCSB-ului fiind înjurat vreme de câteva minute de suporterii prezenți pe terenul 5 din Ghencea.

Minutul 28: Prima echipă a celor de la Steaua este prezentă la această partidă, în frunte cu Marius Lăcătuș și Ștefan Iovan.

Minutul 23: Elminare la Steaua! Gîndac părăsește terenul, după ce a văzut direct cartonașul roșu. Elevii lui Andrei Nagy vor juca în zece oameni aproape 70 de minute.

FOTO Mihai Birău / ProSport

Minutul 16: Ocazie uriasa Steaua, aceștia puteau înscrie, dar portarul FCSB-ului scoate de sub bară.

Minutul 15: Steaua a inceput mai bine, cu posesia, insa in ultimele 5 minute FCSB a echilibrat si a si ratat o ocazie cu un sut de la 25 de metri putin pe langa.

Minutul 1: Fluier de start! Circa 100 de fani ai Stelei sunt prezenți pe terenul 5 din Ghencea pentru a-și încuraja echipa.

Războiul dintre CSA Steaua și FCSB continuă cu un nou episod, de data această pe teren, cu un duel la categoria U19. Meciul se va juca astăzi, de la ora 12:00, în Ghencea. În 2015, clubul finanțat de Gigi Becali a pierdut marca Steaua București, după ce Înalta Curte de Casație și Justiție (ICCJ) a repsins contestația formulată de actuala vicecampioană a României la decizia din 3 decembrie 2017, prin care i-a fost anulată marca. Astfel, în 2017, Clubul Sportiv al Armatei s-a înscris în Liga a patra, iar antrenor principal a fost numit Ion Ion. După ce fosta câștigătoare a Cupei Campionilor nu a reușit să promoveze în eșalonul superior, în favoarea celor de al Academia Rapid, Marius Lăcătuș a fost numit la „cârma” echipei, după ce în sezonul precedent a ocupat funcția de director tehnic.