Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Replică neașteptată a lui Edi Iordănescu: „Fotbalul românesc e plin de intruși și incompetenți”

Replică neașteptată a lui Edi Iordănescu: „Fotbalul românesc e plin de intruși și incompetenți”

Edward Iordănescu se află în cantonament, în Olanda, cu Pandurii Târgu Jiu, echipa pe care o pregătește încă de la începutul anului. În puținele momente când are timp, el obișnuiește să posteze pe pagina sa de Facebook anumite lucruri care îl nemulțumesc.
Replică neașteptată a lui Edi Iordănescu: "Fotbalul românesc e plin de intruși și incompetenți"

Edward Iordănescu se află în cantonament, în Olanda, cu Pandurii Târgu Jiu, echipa pe care o pregătește încă de la începutul anului. În puținele momente când are timp, el obișnuiește să posteze pe pagina sa de Facebook anumite lucruri care îl nemulțumesc. 

Ultimul fapt care l-a deranjat pe fiul selecționerului Anghel Iordănescu e valul de critici din partea celor care au pretenții ca echipa națională a României să fie mai presus de condițiile de care beneficiază fotbalul românesc.

Edi e ironic cu investițiile din fotbal și comisiile FRF 

Antrenorul echipei Pandurii e de acord că prima reprezentativă a țării noastre a făcut un joc modest la Belfast, scor 0-0 cu Irlanda de Nord, dar nu trebuie uitat că „suntem pe primul loc în grupă, fără vreo înfrângere, cu un singur gol primit și foarte aproape de calificarea la turneul final”. El ironizează pe cei pretențioși care cred că: „ne bazăm pe cele 30 de centre de formare, pe infrastructura de cel mai înalt nivel, pe nivelul de profesionalism din fotbalul nostru, pe stabilitatea financiară extraordinară a cluburilor, pe faptul că niciodată ierarhiile în competițiile interne nu sunt stabilite decât pe teren și niciodată la comisii, tribunale, TAS, etc.”

 Momentul culminant al descătușării pe care a avut-o Edi Iordănescu e atunci când le transmite „pretențioșilor” că trebuie să se facă ceva înainte „să pretindem că suntem bazați și valoroși”. „Fotbalul românesc e plin de intruși și incompetenți, iar așa nu va apărea niciodată progresul. Jocul naționalei a fost de o calitate foarte modestă, ca să nu zic slabă. Însă ce semeni, aia ai. În rest sunt doar vorbe, pentru că noi românii acolo stăm cel mai bine”, a răbufnit Edi. 

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Momentul incredibil în care un scafandru scapă ca prin minune de o balenă care aproape l-a înghiți
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro