Acasa » Fotbal Intern » Naționala » VIDEO EXCLUSIV | N’Doye a revenit în România! Cum a reacționat după ce a aflat că „tricolorii” au făcut egal cu Danemarca și ce spune despre cariera de antrenor

VIDEO EXCLUSIV | N’Doye a revenit în România! Cum a reacționat după ce a aflat că „tricolorii” au făcut egal cu Danemarca și ce spune despre cariera de antrenor

Ousmane N'Doye a revenit în România după ce a fost în vacanță în Statele Unite al Americii. Mijlocașul de 39 de ani urmează să plece la Deva, pentru a se prezenta la echipa sa, CNS Cetate.

Ousmane N’Doye a revenit în România după ce a fost în vacanță în Statele Unite al Americii. Mijlocașul de 39 de ani urmează să plece la Deva, pentru a se prezenta la echipa sa, CNS Cetate. Senegalezul a apărut zâmbitor ca de fiecare dată, și cu o pereche de căști la gât, accesoriu devenit deja marcă înregistrată pentru fostul dinamovist.

  • N’Doye a fost așteptat pe aeroport de președintele clubului CNS Cetate Deva, Cristi Bobar. Un protocol specific marilor echipe din Europa.

N’Doye a revenit în România, țară de care spune că s-a îndrăgostit. Mijlocașul de 39 de ani a aterizat luni seară, pe aeroportul din Otopeni, și a acceptat un scurt dialog cu ProSport. N’Doye a vorbit despre șansele pe care naționala le are la calificarea pentru CM 2018 și spune că are mare încredere în actuala generației:

„Eu zic că avem calitate, trebuie să avem mai multă răbdare și cred că o să ajungem unde ne dorim noi. În fotbal, fiecare trebuie să se gândească la calificare. Sincer, vreau să văd România calificată”, a declarat Ousmane N’Doye pentru ProSport înainte să vorbească despre cariera de antrenor pe care o va începe la Cetate Deva: „M-am gândit la finalul carierei mele și mă bucur că ei mi-au oferit șansa asta și cred că va fi bine. Vedem cum merge cu copiii, apoi vom vedea mai sus.”

N’Doye urmează să plece marți spre Deva, pentru a se alătura echipei la care este legitimat, CSN Cetate. Ousmane N’Doye a ratat primele patru etape desfășurate de în acest an, în Seria a 4-a a Ligii 3. În paralel cu cariera de jucător, mijlocașul senegalez lucrează și la cea de antrenor. N’Doye va pregăti o echipă de juniori de la Cetate Deva, informație anunțată în exclusivitate de ProSport.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Gabi Tamaș a bătut palma cu Antena 1, după ce a câștigat Survivor 2026. La ce emisiune îl poți vedea alături de Dan Alexa
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro