Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Turcu: „Cazul lui Mutu e o făcătură”

Turcu: „Cazul lui Mutu e o făcătură”

Acționarul dinamovist Vasile Turcu i-a luat și el apărarea lui Adrian Mutu, după decizia FIFA prin care atacantul Fiorentinei trebuie să plăteasca 12 milioane de euro despăgubiri lui Chelsea în urma scandalului scandalul "Cocaina". "Mai sunt proceduri, alte instanțe. Nu cred că Mutu va plăti aceasta suma. Mi se pare anormal, de ce nu s-a aflat mai repede acest lucru? Cred că e o făcătură. Suntem o echipă de temut, iar Adi Mutu e valoros. Cred că cineva a avut vreun interes. Oricum, decizia a venit cam ciudat,înaintea Campionatului European. El e liderul României...Cine stie, poate sunt și pe la FIFA butoane", a declarat Vasile Turcu, la sport.ro
Turcu: "Cazul lui Mutu e o făcătură"

Acționarul dinamovist Vasile Turcu i-a luat și el apărarea lui Adrian Mutu, după decizia FIFA prin care atacantul Fiorentinei trebuie să plăteasca 12 milioane de euro despăgubiri lui Chelsea în urma scandalului scandalul "Cocaina".

"Mai sunt proceduri, alte instanțe. Nu cred că Mutu va plăti aceasta suma. Mi se pare anormal, de ce nu s-a aflat mai repede acest lucru? Cred că e o făcătură. Suntem o echipă de temut, iar Adi Mutu e valoros. Cred că cineva a avut vreun interes. Oricum, decizia a venit cam ciudat,înaintea Campionatului European. El e liderul României…Cine stie, poate sunt și pe la FIFA butoane",
a declarat Vasile Turcu, la sport.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]