„Rădoi e singura soluție pentru defensiva României în meciul cu Serbia!”

Antrenorul care a adus singurul trofeu european al fotbalului românesc, Emeric Ienei, a comentat situația echipei naționale înainte de meciul cu Serbia. Reputatul tehnician a declarat că Pițurcă nu are prea multe soluții în compartimentul defensiv după forfaitul declarat de Cristian Chivu. "Selecționerul trebuie să se gândească nu că l-a pierdut pe Chivu, ci cum să-l înlocuiască. Altă soluție decât să joace cu Rădoi lângă Tamaș nu are. Goian și Ghionea sunt suspendați. Poate Galamaz. El a avut o constanță de nota 7.50. Dar la un astfel de meci e greu să folosesți un jucător care nu a fost în lotul echipei naționale",a spus Emeric Ienei la gsp tv.
"Rădoi e singura soluție pentru defensiva României în meciul cu Serbia!"

Antrenorul care a adus singurul trofeu european al fotbalului românesc, Emeric Ienei, a comentat situația echipei naționale înainte de meciul cu Serbia.  Reputatul tehnician a declarat că Pițurcă nu are prea multe soluții în compartimentul defensiv după forfaitul declarat de Cristian Chivu.

"Selecționerul trebuie să se gândească nu că l-a pierdut pe Chivu, ci cum să-l înlocuiască. Altă soluție decât să joace cu Rădoi lângă Tamaș, nu are. Goian și Ghionea sunt suspendați. Poate Galamaz. El a avut o constanță de nota 7.50. Dar la un astfel de meci e greu să folosesți un jucător care nu a fost în lotul echipei naționale",a spus Emeric Ienei la gsp tv.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]