Preferatul lui Hagi încearcă să mai dreagă busuiocul după ce naţionala a clacat în Suedia şi anunţă un meci de zile mari cu Feroe! "Obţinem cele trei puncte"

24 mar 2019 1811 afişări Nationala

România a pierdut sâmbătă seara, la Stockholm, scor 1-2 (0-2) cu Suedia, în primul meci din preliminariile pentru Campionatul European din 2020. Linia mediană a tricolorilor a jucat de la slab spre foarte slab în actul întâi, însă Tudor Băluţă, mijlocaşul Viitorului a încercat să mai dreagă busuiocul, într-un interviu la Telekomsport.

”Putem spune că am fi putut face mai mult, cu siguranţă în acest meci. Puteam obţine cel puţin un egal. Nu ne-am ridicat la nivelul dorit în prima repriză, am făcut nişte greşeli în urmă cărora au venit golurile. Însă mergem încrezători şi optimişti la următoarele partide şi sperăm să facem meciuri cât mai bune şi să obţinem rezultate cât mai bune. Vorbim despre un singur meci din multe pe care trebuie să le jucăm. Cu siguranţă nu s-a jucat calificarea. Mai avem multe partide şi cu siguranţă vom putea obţine cât mai multe puncte", a punctat fotbalistul crescut la şcoala "Gică Popescu".

Mijlocaşul preferat al lui Gheorghe Hagi susţine că de la cabine tricolorii au ieşit cu o atitudine pozitivă pentru actul secund.  "S-a văzut la pauză, a fost o schimbare. În a doua repriză am jucat mai bine, spun eu. Nu mergem dezamăgiţi la următorul meci, sperăm să facem un meci cât mai bun cu cei din Feroe şi să obţinem cele trei puncte. Niciodată nu trebuie să ne dăm bătuţi, indiferent de scor. Era 2-0 la pauză şi în a doua repriză consider că am fi putut marca şi cel de-al doilea gol după primul”, a spus Băluţă, potrivit TelekomSport.

Partida România – Insulele Feroe este programată marţi, 26 martie, de la ora 21:45, pe stadionul pe care CFR Cluj îşi dispută jocurile de pe teren propriu. Jocul va fi transmis în direct la Pro TV.

Preţurile biletelor sunt: 25 RON – peluză; 50 RON – tribuna 1; 60 RON – tribuna 2; VIP – 250 RON.