Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Mutu: „Sunt vinovat pentru ratarea calificării”

Mutu: „Sunt vinovat pentru ratarea calificării”

Adrian Mutu a declarat la finalul partidei pierdută în fața Olandei, 0-2, că nu poate uita ratarea penalty-ului din meciul cu Italia. "La început nimeni nu ne dădea nicio șansă și cred că am demonstrat că putem fi peste așteptări. S-a căzut că încă nu putem rezista la un astfel de ritm, să jucă din 3 în 3 zile cu echipe foarte puternice. Am fost foarte obosiți după primele două partide în care am dat tot ce aveam mai bun. Pe finalul meciului cu Olanda
Mutu: "Sunt vinovat pentru ratarea calificării"

Adrian Mutu a declarat la finalul partidei pierdută în fața Olandei, 0-2, că nu poate uita ratarea penalty-ului din meciul cu Italia. "La început nimeni nu ne dădea nicio șansă și cred că am demonstrat că putem fi peste așteptări. S-a căzut că încă nu putem rezista la un astfel de ritm, să jucă din 3 în 3 zile cu echipe foarte puternice. Am fost foarte obosiți după primele două partide în care am dat tot ce aveam mai bun. Pe finalul meciului cu Olanda ne-am dat seama că nu ne mai țineau picioarele. Am pe conștiință penalty-ul ratat. Lăsați-l pe Codrea în pace (n.r. pentru ocazia din meciul cu Olanda), vina pentru ratarea calificării este a mea. Eu am ratat penalty-ul cu Italia", a spus Mutu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]