Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Mircea Sandu: „Mutu a fost înger și demon”

Mircea Sandu: „Mutu a fost înger și demon”

Președintele FRF, Mircea Sandu, a simțit că victoria ne-a alunecat printre degete, dar nu-l acuză pe Mutu pentru penalty-ul ratat. „Am trecut de la agonie la extaz și s-a văzut că puteam câștiga! Mutu a fost înger și demon, însă nu trebuie acuzat pentru această ratare. A mai rămas meciul decisiv și sunt convins că băieții vor fi din nou în formă maximă cu Olanda", a spus Sandu. De asemenea, șeful Federației l-a lăudat pe Lobonț, pe care l-a numit „îngerul păzitor" al echipei și nu i-a uitat nici pe românii prezenți la meci: „Trebuie să le mulțumim acestor fani minunați. Au fost cu mult peste suporterii italieni", a încheiat „Nașul".
Mircea Sandu: "Mutu a fost înger și demon"

Președintele FRF, Mircea Sandu, a simțit că victoria ne-a alunecat printre degete, dar nu-l acuză pe Mutu pentru penalty-ul ratat. „Am trecut de la agonie la extaz și s-a văzut că puteam câștiga! Mutu a fost înger și demon, însă nu trebuie acuzat pentru această ratare. A mai rămas meciul decisiv și sunt convins că băieții vor fi din nou în formă maximă cu Olanda“, a spus Sandu. De asemenea, șeful Federației l-a lăudat pe Lobonț, pe care l-a numit „îngerul păzitor“ al echipei și nu i-a uitat nici pe românii prezenți la meci: „Trebuie să le mulțumim acestor fani minunați. Au fost cu mult peste suporterii italieni“, a încheiat „Nașul“.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]