FOTO şi VIDEO | Ce ocazie au ratat fotbaliştii lui Mirel Rădoi! România putea pleca neînvinsă din întânirea cu Spania, dar Drăguş şi Rus s-au încurcat în faţa porţii

21 mar 2019 1817 afişări Nationala

România a ratat şansa de a obţine cel puţin remiza în partida cu Spania, de la Granada, după ce doi tricolori s-au încurcat în faţa porţii, într-un moment în care eram conduşi cu 1-0, scor care s-a şi păstrat până la final.

Naţionala calificată la EURO 2019 U21 a fost mult prea "timidă" în faţa naţionalei Spnaniei şi a petrecut o bună arte din joc în propriul teren. Tricolorii au ieşit la joc abia după golul marcat de Merino în minutul 67, în urma unei desincronizări în apărarea lui Mirel Rădoi.

România a ratat cea mai mare ocazie în minutu 82, atunci când Drăgu şi Rus s-au încurcat reciproc. Sorescu a centrat de pe dreapta spre a doua bară, iar Drăguş a reluat cu capul, dar a fost incomodat vizibil de fundaşul lui Sepsi, iar mingea a fost prinsă mult mai uşor de portarul Unai Simon.

• României U21: Radu - Boboc (Sorescu 60), Rus, Paşcanu, Ştefan - Nedelcu (Fulop 73), Ciobanu - Gheorghe (Olaru 60), Dragomir (Casap 73), Coman (Sintean 83) - Drăguş
  • Rezerve: Vlad - Butean, Casap, Drăghici, Grigore, Moruţan, Tudorie
  • Spania U21: Unai Simon - Pedro Porro, Vallejo, Mere, Reguilon - Zubeldia, Merino - Oyarzabal, Fornals, Soler (Alfonso 79) - Mayoral (Mir 73)
  • Rezerve: Martin Fernandez, Sivera - Alena, De Miera, Martin, Olmo, Palencia,, Roca, Torres, Vallejo