Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Atac fără precedent!** „10 ani am avut răbdare cu Mutu, că-i valoros, dar rezultatele lui sunt zero”

Atac fără precedent!** „10 ani am avut răbdare cu Mutu, că-i valoros, dar rezultatele lui sunt zero”

Selecționerul Victor Pițurcă a declarat, miercuri, după meciul amical cu San Marino, că jucătorii Adrian Mutu și Gabriel Tamaș sunt, pentru moment, excluși definitiv de la echipa națională.
Atac fără precedent!** "10 ani am avut răbdare cu Mutu, că-i valoros, dar rezultatele lui sunt zero"

Tehnicianul Dorinel Munteanu speră ca selecționerul Victor Pițurcă să nu revină asupra deciziei de a-l exclude definitiv de la națională pe Adrian Mutu, jucător despre care spune că toată lumea a avut răbdare 10 ani, dar în cele din urmă rezultatele lui la prima reprezentativă sunt zero.

„Sunt de acord cu decizia luată de Victor Pițurcă și sper să nu se răzgândească, pentru că nu poți să reconstruiești o echipă cu astfel de exemple. Noi 10 ani am avut răbdare, că-i valoros, că face, că drege și până la urmă rezultatele sunt zero. Naționala se poate lipsi de orice jucător”, a spus antrenorul formației Oțelul Galați, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Dorinel Munteanu, care deține recordul de selecții la echipa națională a României, a adăugat că excluderea lui Mutu trebuia luată mai demult. „Despre cei doi nu vreau să mai vorbesc, dar nu mă așteptam să facă așa ceva. Trebuia luată această decizie mai demult, păcat că Răzvan (n.r. – fostul selecționer Răzvan Lucescu) a dat înapoi. Nu ai cum să faci performanță, mai ales când rezultatele sunt cum sunt, nu e normal să acceptăm ca unul-doi jucători să facă astfel de lucruri'”, a afirmat Dorinel Munteanu.

Sursa: Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Bursa transferurilor explodează! U Cluj și Petrolul, mutări oficiale, Dinamo pierde, Alibec rămâne la Farul
Mediafax
488 lei în plus la pensii pentru acești pensionari din România. Cine se încadrează și care este condiția
Cancan.ro
Micile obiceiuri care îți pot aduce mii de euro în plus la pensie. Ce fac diferit oamenii care reușesc să economisească
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Mario Mutu, fiul lui Adrian Mutu și al Alexandrei Dinu, apariție rară! La 23 de ani arată total diferit. E aproape de nerecunoscut! Imagini cu el de la un eveniment din Milano au uimit internetul!
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. MARIA: – Bă Ioane, dacă îți bag un piranha în chiloți, știi ce face?
Râzi cu lacrimi
Ce s-a aflat despre lemnul viorilor lui Stradivari?
Descopera.ro
ULTIMUL mesaj al Mariei, tânăra de 21 de ani care a fost aruncată în gol fără coardă de siguranță. Și-ar fi prevestit moartea 😲
Cancan.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Adevărul despre harta radarelor fixe din România. CNAIR explică de ce camerele inteligente nu dau amenzi în 2026
Promotor.ro