Mihai Bordeianu, ironizat de Cornel Dinu. „Arabilor nu le-a plăcut cum s-a suit pe cămilă!”

Mihai Bordeianu, ironizat de Cornel Dinu. „Arabilor nu le-a plăcut cum s-a suit pe cămilă!”
Mihai Bordeianu si Bogdan Vatajelu in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si CFR Cluj, contand pentru play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, disputat fara spectatori pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, luni 3 august 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Bordeianu a revenit la CFR Cluj după o scurtă aventură la Al Qadisiyah, echipă care a plătit 1,2 milioane de euro pentru transferul său, iar mijlocașul a fost ironizat de Cornel Dinu.

Cornel Dinu a comentat în legătură cu decizia oficialilor de la Al Qadisiyah de a-l ceda sub formă de împrumut pe Mihai Bordeianu la CFR Cluj și de a-i plăti în continuare salariul, iar fostul selecționer al echipei naționale a României s-a amuzat pe seama internaționalului român.

Cornel Dinu este de părerde că CFR Cluj i-a păcălit pe oficialii lui Al Qadisiyah în momentul în care l-a vândut pe Mihai Bordeianu și a explicat de ce crede că arabii au renunțat la serviciile acestuia atât de repede.

Mihai Bordeianu, ironizat de Cornel Dinu

„Probabil arabii au înţeles: „bun, îl luăm pe ăsta şi joacă şi atacant. Probabil, ca să-l dea (n.r. cei de la CFR Cluj), au zis că joacă şi atacant.

Arabilor probabil nu le-a plăcut cum s-a suit pe cămilă sau pleacă cu cămila la atac, l-au trimis înapoi„”, a comentat Cornel Dinu, fostul selecționer al echipei naționale a României, pentru Telekom Sport.

Basarab Panduru nu e impresionat de Mihai Bordeianu

Nici Basarab Panduru nu a fost impresionat de revenirea lui Mihai Bordeianu la CFR Cluj. Fostul mare internațional român a comentat în legătură cu primul meci jucat de mijlocaș de la revenire, cu Gaz Metan Mediaș, pe 21 februarie, scor 1-0, iar evoluția fotbalistului în vârstă de 29 de ani nu a fost pe placul lui Basarab Panduru.

„Primul meci cu Bordeianu parcă nu mi s-a mai părut din filmul ăsta, dar e primul meci, când a plecat era altceva, era din echipă”, a spus Basarab Panduru, fostul mare jucător al echipei naționale a României.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]