Acasa » Fotbal Intern » Liga 3 » Reșița, la un pas de colaps

Reșița, la un pas de colaps

„Rossonerii" nu au fost programați în prima etapă din cauza datoriilor către federație, circa 2,4 miliarde de lei vechi. Echipa risca excluderea din campionat dacă nu ar fi fost programată a doua oară. Săptămâna aceasta, clubul a primit un ajutor in extremis de la CJ, și de la câțiva oameni de afaceri, iar plata datoriilor se va face eșalonat. Chiar dacă vor putea participa în continuare la întrecere, bănățenii au pierdut prin neprezentare primul joc și galeria pregătește acțiuni de protest.

„Rossonerii“ nu au fost programați în prima etapă din cauza datoriilor către federație, circa 2,4 miliarde de lei vechi. Echipa risca excluderea din campionat dacă nu ar fi fost programată a doua oară. Săptămâna aceasta, clubul a primit un ajutor in extremis de la CJ, și de la câțiva oameni de afaceri, iar plata datoriilor se va face eșalonat. Chiar dacă vor putea participa în continuare la întrecere, bănățenii au pierdut prin neprezentare primul joc și galeria pregătește acțiuni de protest.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]