"Ousmanescu" a lovit şi în Liga 3 :)! N’Doye a venit din Senegal şi a încris la debutul pentru Cetate Deva. De când nu mai marcase mijlocaşul

4 nov 2016 11132 afişări Liga 3

Ousmane N’Doye a debutat cu gol în tricoul noii sale formaţii, CNS Cetate Deva, după o lungă perioadă în care transferul a fost în impas, din cauza vizei senegalezului. Ajuns la 38 de ani, mijlocaşul trecut şi pe la Dinamo a răsplătit încrederea celor din conducerea clubului şi a marcat primul gol al echipei sale, în victoria cu 2-0, în faţa lui Millenium Giarmata, în etapa a 10 a Seria a 4-a a Ligii 3.

• Ultimul gol marcat de N'Doye datează din 31 octombrie 2015, pe vremea când evolua pentru ASA Târgu Mureş, într-un meci disputat în deplasare cu Concordia Chiajna, în Liga 1.

Liga 3 îi prieşte lui N’Doye, lucru confirmat şi de evoluţia de astăzi, când senegalezul a deschis scorul în minutul 32, pentru a-şi aduce echipa în avantaj. CNS Cetate a mai marcat încă o dată, în minutul 53, prin Alexandru Sahru, care le-a asigurat victoria gazdelor.

N’Doye a fost adus în cele din urmă la Deva la insistenţele preşedintelui clubului, Cristian Bobar, care l-a aşteptat pe senegalez timp de două luni, pentru a-şi rezolva problemele cu viza, care-i expirase.