Acasa » Fotbal Intern » Liga 2 » Gică Mihali, enervat de dezvăluirile ProSport, a spus de ce a plecat de la Dinamo: „Am vorbit cu Răzvan Zăvăleanu. Nu se poate să apară așa ceva, nu suntem o echipă de cancan!”

Gică Mihali, enervat de dezvăluirile ProSport, a spus de ce a plecat de la Dinamo: „Am vorbit cu Răzvan Zăvăleanu. Nu se poate să apară așa ceva, nu suntem o echipă de cancan!”

Gică Mihali, enervat de dezvăluirile ProSport, a spus de ce a plecat de la Dinamo: „Am vorbit cu Răzvan Zăvăleanu. Nu se poate să apară așa ceva, nu suntem o echipă de cancan!”

Gică Mihali, antrenorul interimar al lui Dinamo, a plecat de la echipa proaspăt retrogradată în Liga 2 și a oferit o primă reacție după anunțul lui Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar al clubului.

Răzvan Zăvăleanu a anunțat că Gică Mihali a plecat de la Dinamo, după ce acesta a primit o ofertă de la o echipă din Liga 3.

Gică Mihali a confirmat situația și a vorbit și despre problemele interne ale echipei, în special după dezvăluirile făcute de către ProSport. 

Gică Mihali a dezvăluit de ce a plecat de la Dinamo

„Nu mă simt mai liniștit. Nu știu cum să spun. Mi-ar fi plăcut să rămân. E totuși Dinamo, echipa mea de suflet. Am trecut printr-un moment mai dificil. Trebuia să iau o decizie și nu am putut. Am zis că dacă nu am putere… Eu nu am fost antrenor aici, antrenori mari sunt Rednic, alții… Eu am fost aici să îi ajut.

Sunt de doi ani la U19, acum am fost apelat să fac un program la echipa mare. Mă gândeam că nu o să țină așa mult, mă gândeam că o să sune conducerea să spună că antrenor x sau y.

Trebuia să iei o decizie, pentru că atunci când iei o decizie jucătorii văd că ești un antrenor corect. Ca acasă. Și acasă există o regulă în familie. Era cazul ăsta care trebuia să fie «așa nu». Nu se poate ca la o echipă să facă fiecare ce vrea.

Le-am spus jucătorilor: «Voi trebuie să fiți un grup, pentru că dacă nu sunteți un grup, nu aveți nicio șansă». Nu se poate să apară că s-a mâncat, că avem apă, n-avem apă. Nu suntem o echipă de cancan.

Mi-a spus Răzvan Zăvăleanu că singurul lucru poate să mi-l spună e că o să mă întorc la U19 și i-am spus că nu o să mă mai întorc. Am găsit o oportunitate, merg să formez o echipă în Liga 3”, a spus Gică Mihali, la Digi Sport.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
ULTIMELE cuvinte rostite de polițistul Ciprian Verdeș, înainte să fie ucis de propriul său fiu 😲
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro