FOTO – Mesaj de la Petrolul pentru CS „U” Craiova: „Vă așteptăm în Liga I”

Jucătorii de la CS Universitatea Craiova, aflați în al doilea cantonament al iernii, în Antalya, s-au antrenat marți, 5 februarie, alături de Petrolul Ploiești. „Vă așteptăm în Liga I", a fost unul dintre mesajele pe care jucătorii Petrolului le-au transmis craiovenilor.
FOTO - Mesaj de la Petrolul pentru CS "U" Craiova: "Vă așteptăm în Liga I"

Jucătorii de la CS Universitatea Craiova, aflați în al doilea cantonament al iernii, în Antalya, s-au antrenat marți, 5 februarie, alături de Petrolul Ploiești. „Vă așteptăm în Liga I”, a fost unul dintre mesajele pe care jucătorii Petrolului le-au transmis craiovenilor.

Dacă luni, singurul antrenament s-a desfășurat pe plajă, marți de dimineață jucătorii „Craiolguței” au luat contact cu mingea, pregătindu-se pe terenul D al bazei sportive, se arată pe site-ul oficial al echipei din Liga a II-a. Antrenamentul a fost intens și a durat o oră, iar la finalul său, oltenii s-au întâlnit cu jucătorii Petrolului, cu care s-au întreținut minute bune. Petroliștii le-au transmis alb-albaștrilor că Liga I e mai săracă fără Universitatea și că abia îi așteaptă să se lupte la cel mai înalt nivel.

Marți, jucătorii Universității mai au programată o ședință de pregătire, de la ora 15:30. Miercuri dimineață, Ovidiu Stângă va conduce un nou antrenament, iar după-amiază, de la ora 17:00, se va disputa jocul cu Dynamo Dresda II.

Foto: csuc.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]