Viitorul - Astra 3-0. Regele "Hagi", umăr la umăr cu Craiova pentru Europa! Eric, Calcan şi Drăguş au marcat

13 mai 2019 5143 afişări Liga 1

Viitorul - Astra 3-0 (Eric 43 pen: Calcan 66; Drăguş 74)

Echipele de start:

Viitorul: Tordai - Mladen, Artean, Iacob, Kuipers - Ciobanu, Achim, Vînă - Eric - Calcan, Ganea

Rezerve: Cojocaru, Boboc, de Nooijer, Băluţă, Tîrcoveanu, Hagi, Drăguş

Astra: Lazar - Butean, Cestor, Bejan, Radunovic - Begue, Mrzljak, Romario - Alibec, Zoua, Llullaku

Rezerve: Miguel, Dima, Roşu, Gheorghe, Balaure, Hambo, Biceanu

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 74: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL Viitorul! Drăguş îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor, după o pasă de efect a lui Ianis Hagi.

Minutul 66: GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Viitorul! Ganea îi fură balonul lui Cestor, intră în careu şi îi pasează lui Calcan. Atacantul Viitorului nu îl iartă pe Lazar şi face 2-0.

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45+2: Pauză!

Minutul 43: GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL Viitorul! Eric deschide scorul, din penalty, cu o scăriţă spectaculoasă!

Minutul 1: A început meciul!

Viitorul speră la locul 3 în Liga 1, care i-ar aduce mai mulţi bani din drepturile TV, dar Gică Hagi se gândesşte la finala Cupei României. În meciul cu Astra trimite în primul ”11” mai mulţi jucători care în majoritatea partidelor din acest sezon au fost rezervă. Mai mult, câţiva titulari nu fac parte nici măcar din lot. De partea cealaltă, giurgiuvenii vor miza pe cei mai buni jucători, deşi nu ot termina mai sus de locul 5. În momentul de faţă au 24 de puncte, la 4 de ultimul loc din play-off, Sepsi. Nu au mai câştigat de 3 etape, înregistrând înfrângeri pe linie şi marcând un singur gol.