VIDEO Debut cu gol pentru Antal! FC Vaslui - KS Skenderbeu 1-0

21 iun 2012 2301 afişări Comentează şi tu Liga 1

FC Vaslui a debutat cu dreptul în primul amical al verii din Austria şi a trecut cu 1-0 de campioana Albaniei, KS Skenderbeu. Portughezul Augusto Inacio a trimis din primul minut în teren toate piesele grele din lot. Unicul gol al meciului a fost marcat de Antal, după o fază de atac la care au mai participat Wesley şi Milanov.

FC Vaslui a început în următoarea formulă: Straton - Milanov, Varela, Constantin, Salageanu - Antal, N'Doye, Wesley, Sânmărtean, Cordoş, Stanciu. După pauză au mai evoluat: Cerniauskas, Hugo Luz, Heil, Canu, Popovici, Costin, Zsiga, Buhăescu.