Victorie de palmares! Gloria - Chiajna 1-3

31 mai 2013 2214 afişări Liga 1

Formaţia Concordia Chiajna a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Gloria Bistriţa, într-un meci reprogramat, vineri, în ultima etapă a Ligii I, după ce joi seară a fost întrerupt în minutul 14 din cauza ploii torenţiale.

CLICK AICI PENTRU A URMĂRI DESFĂŞURAREA LIVE TEXT A PARTIDEI

Pentru Concordia au marcat Savin '31, Fl. Ilie '63 şi Balgiu '84, iar pentru Gloria a înscris Cubilla '67.

La meci au fost prezenţi circa 300 de spectatori.

Gloria a fost condusă de pe bancă de secundul Sebastian Moga, antrenorul Nicolae Manea fiind plecat la Bucureşti pentru cununia civilă a fiului său Costin.

MEDIAFAX

Meciul Gloria Bistriţa - Concordia Chiajna, din ultima etapă a Ligii I, întrerupt joi seară, în minutul 14, din cauza ploii torenţiale, se va relua vineri, la ora 14.15.

La o oră şi 10 minute de la întreruperea jocului, la staţia de amplificare a stadionului din Bistriţa s-a anunţat că meciul nu va continua astăzi şi se va disputa vineri.

Arbitrul Radu Petrescu a decis să trimită cele două echipe la vestiare, la scurt timp după startul partidei.

Gazonul arenei era imbibat cu apă încă de la începutul jocului, iar la Bistriţa continuă să plouă torenţial.

În momentul întreruperii, scorul era egal, 0-0.

MEDIAFAX

ECHIPELE DE START

GLORIA (4-2-3-1): 1 Bota - 23 Guţ, 4 Ad. Iordache, 6 Hlinca  (cpt), 18 Jarda - 11 Feher, 8 Siplăcan - 28 B. Oprea, 20 Cubilla, 21 Chiţu - 15 Brumă
Rezerve: 12. Oghinciuc - 2 Trestenicu, 14. Peica, 16. Ciofu, 25. Pouye, 26. Berceanu, 29. V. Pop
Antrenor: Nicolae Manea

CHIAJNA (4-1-4-1): 90 Cobrea - 2 Savin, 15 Leca, 24 Ghionea, 21 Bucurică - 19 Novac - 17 A. Stan, 6 Coşereanu, 8 S. Pană (cpt), 30 D. Stan - 20 Roşu
Rezerve: 1. Niţă – 3. Beliga, 4. Fl. Ilie, 22. Bagiu
Antrenor: Ilie Stan

Duelul dintre Gloria Bistriţa şi Concordia Chiajna poate fi considerat deja un meci de liga a doua. Cele două formaţii sunt matematic retrogradate înaintea acestei partide, rezultatul partidei neputând schimba în vreun fel situaţia din clasament.

Cu doar trei victorii în această stagiune de campionat, Gloria se află pe ultima poziţie având doar 18 puncte strânse. Concordia ocupă prima poziţie retrogradabilă, cu 30 de puncte, la patru lungimi în spatele primei "salvate", Ceahlăul.

În tur, Concordia s-a impus cu 2-1 pe teren propriu. Ibric şi Belu au marcat pentru gazde, iar Anton a înscris pentru Gloria.