Victorie cu 6-1 pentru "Gaşca Nebună"

4 iul 2010 19 afişări Liga 1
Victorie cu 6-1 pentru "Gaşca Nebună" Octavian Chihaia a deschis festivalul golurilor

Sportul Studenţesc a disputat duminică seară prima partidăamicală din această vară, în cantonamentul de la Zrece. Alb-negriiau întâlnit pe NK Simer Šampion Celje din Slovenia, un adversarmodest care nu a pus probleme echipei lui Tibor Selymes. În primarepriză, studenţii au marcat prin Chihaia şi Nae, iar în cea de-adoua au mai punctat Curelea (2), Dobre şi Stancu.

Fiind vorba de un prim test, tehnicianul bucureştenilor a utilizatgarnituri diferite pentru cele două părţi ale jocului, după cumurmează:

Prima repriză: Niculescu - Ciupe, Cioranu, Ghinga,Cazan - Costin Gheorghe, Nicola, Cruceru, Nae - Ferfelea,Chihaia.

Repriza secundă: Ormenişan - Farmache, Patriche,Lung, Cheţan - Stancu, Bălan, Lungu, Postolache - Dobre,Curelea.