Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Vasluienii contestă cartonașul galben primit de Sânmărtean. Mijlocașul ratează meciul cu Steaua

Vasluienii contestă cartonașul galben primit de Sânmărtean. Mijlocașul ratează meciul cu Steaua

Lucian Sânmărtean a văzut cartonașul galben, în partida de luni, contra Gloria Bistrița, al patrulea din acest sezon și va rata partida din etapa viitoarea, contra Steaua.
Vasluienii contestă cartonașul galben primit de Sânmărtean. Mijlocașul ratează meciul cu Steaua

Lucian Sânmărtean a văzut cartonașul galben, în partida de luni, contra Gloria Bistrița, al patrulea din acest sezon și va rata partida din etapa viitoarea, contra Steaua.

Vasluienii nu se pot împăca însă cu ideea că centralul Marcel Bârsan l-a sancționat pe mijlocaș pentru simularea din minutul 67, astfel că au hotărât să facă o contestație la Comisia de Disciplină a LPF pentru retragerea acestui cartonaș.

„Ne-am adresat deja celor de la Comisie pentru contestarea cartonașului galben primit de Sânmărtean fără nicio justificare reală. Sperăm ca acesta să-i fie retras și Lucian să poată juca contra Steaua”, a spus vicepreședintele Ion Danciu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]