Un dinamovist l-a înfuriat pe Rednic, în derby-ul cu FCSB! Discuţia dintre cei doi a avut loc la vestiare

12 nov 2018 6015 afişări Liga 1

Una dintre nemulţumirile lui Mircea Rednic, din derby-ul Dinamo FCSB 1-1, a fost legată de Armando Cooper, mijlocaş care a fost titular şi integralist şi care a comis faultul care l-a covins pe Istvan Kovacs să dicteze penalty pentru FCSB.

Dinamo a început cu stângul repriza secundă a derby-ului cu FCSB. În minutul 46, Armando Cooper a faultat în careu, Gnohere a executat lovitura de pedeapsă, dar Penedo a atacat. Totuşi, Florin Tănase a fost pe fază şi a egalat după ce le-a luat faţa fundaşilor dinamovişti.

La finalul partidei, Mircea Rednic a avut mai multe aspecte de reproşat, în direcţia lui Cooper: "Ultimul cu care am vorbit la ieşirea din vestiar a fost Cooper. I-am spus să nu filosofeze pe teren, că nu-l ajuta nici gazonul, să nu dribleze în zona centrală, dar exact asta a făcut. A driblat doi jucători, a vrut să mai dribleze o dată şi a pierdut mingea. Apoi, mingea a ajuns în stânga şi de acolo în careu, unde nu avea voie să atace decisiv, la experienţa lui

Nu ştiu cum se desfăşurau lucrurile dacă eram 11 contra 11. A fost eliminare, normal că cei de la Steaua nu au mai putut să opună rezistenţă", a declarat la finalul partidei Mircea Rednic, notează DigiSport.