30 iul 2018 771 afişări Comentează şi tu Liga 1
Tudorie a luat atitudine după evoluţia slabă din partida cu Gaz Metan: "Mă aşteptam să fim mai motivaţi" ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Din nou titular în Liga 1 Betano, Alexandru Tudorie a criticat modul în care el şi colegii săi au tratat partida cu Gaz Metan Mediaş, terminată la egaliate, scor 1-1.

"Mă aşteptam să fim mai motvaţi, să luăm toate cele trei puncte. Asta ne doream cu toţii. Mergem înainte şi sper să câştigăm la Viitorul. Avem nevoie de puncte. Nu ştiu dacă omogenitatea este problema, au venit jucători buni. Sper să arătăm altfel. Trebuie să ne dorim mai mult victoria. Iau lucrurile pas cu pas, nu mă grăbesc. Mă bucur că am intrat titular şi sper să joc din ce în ce mai bine", a spus Tudorie, la finalul partidei.

Drama atacantului a luat sfârşit, după 9 luni. Alexandru Tudorie s-a accidentat pe 25 octombrie, în meciul de Cupă pierdut de FC Voluntari, scor 0-1 la Sibiu cu nou-promovata AFC Hermannstadt, finalista ediţiei precedente. În a doua repriză de prelungiri a meciului din 16-imile Cupei României, FC Voluntari alerga disperată după un gol care s-o readucă în meci, iar una dintre fazele de atac ale ilfovenilor a fost cu ghinion pentru vârful de 22 de ani. După o intervenţie tare, prin alunecare, a portarului Horaţiu Moldovan, Tudorie a rămas întins pe gazon, a cerut imediat ajutorul medicilor şi a fost scos de pe teren cu un bandaj imens la genunchiul drept.

Înainte de accidentare, Tudorie marcase deja şapte goluri în Liga 1 Betano şi era la o singură reuşită în spatele francezului Harlem Gnohere. Tudorie a evoluat şi în prima etapă, cu Dinamo, dar atunci a venit de pe bancă.