Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Timișoara-Dinamo e cel mai important meci din România”

„Timișoara-Dinamo e cel mai important meci din România”

Atacantul sloven la celor de la FC Timișoara, Dejan Rusic, crede că echipa sa poate spera la cucerirea titlului de campioană chiar și în cazul unui rezultat de egalitate cu Dinamo. "Trebuie să schimbăm tradiția meciurilor cu Dinamo. Eu zic că Timișoara - Dinamo este poate cel mai important joc din România. Am urmărit meciuri cu Steaua, Dinamo, Rapid, însă nu am văzut niciunde atât de multă lume, așa o atmosferă și o astfel de susținere din tribune cum se întâmplă la meciurile de la Timișoara cu Dinamo. Aici, lumea trăiește fotbalul cu adevărat, nu vine la stadion doar să vadă jocul, ci își susține echipa concret. Cred că Timișoara ar putea lua titlul, chiar și în cazul unui egal cu Dinamo, situație la care însă nu ne gândim. N-am fost demult așa de aproape de prima poziție", a spus Rusic.
"Timișoara-Dinamo e cel mai important meci din România"

Atacantul sloven la celor de la FC Timișoara, Dejan Rusic, crede că echipa sa poate spera la cucerirea titlului de campioană chiar și în cazul unui rezultat de egalitate cu Dinamo.

"Trebuie să schimbăm tradiția meciurilor cu Dinamo. Eu zic că Timișoara – Dinamo este poate cel mai important joc din România. Am urmărit meciuri cu Steaua, Dinamo, Rapid, însă nu am văzut niciunde atât de multă lume, așa o atmosferă și o astfel de susținere din tribune cum se întâmplă la meciurile de la Timișoara cu Dinamo. Aici, lumea trăiește fotbalul cu adevărat, nu vine la stadion doar să vadă jocul, ci își susține echipa concret. Cred că Timișoara ar putea lua titlul, chiar și în cazul unui egal cu Dinamo, situație la care însă nu ne gândim. N-am fost demult așa de aproape de prima poziție", a spus Rusic.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]