Test ratat! Steaua - Astra II 1-1! Chipciu şi M. Costea egali cu Şanţmare şi Hoprich

7 mar 2012 7654 afişări Liga 1
Test ratat! Steaua - Astra II 1-1! Chipciu şi M. Costea egali cu Şanţmare şi Hoprich Test ratat! Steaua - Astra II 1-1! Chipciu şi M. Costea egali cu Şanţmare şi Hoprich

Steaua nu a avut probleme în faţa modestei Astra II. Elevii lui Stan au marcat o singură dată în primele 45 de minute, prin Mihai Costea şi au dominat autoritar jocul. Mihai Costea a mai înscris de două ori, dar golurile au fost anulate pentru off-side de "centralul" Gabi Mărgărit, secundul lui Ilie Stan.

Când nimeni nu se mai aştepta, Astra II a egalat prin Hoprich după o greşeală a lui Iliev.

Repriza a doua a debutat mai bine pentru Astra II care a avut două mari ocazii de a marca golul doi. Pe parcurs Steaua a revenit la conducerea partidei, fără a-şi mai crea mari oportunităţi de a marca.

Min. 90+3 Final de meci.

Min. 90 Trei minute de prelungire.

Min. 81 Chipciu trage din întoarcere, puţin peste.

Min. 78 Tânărul Ciuculescu intră în locul lui Stanca.

Min. 78 Răduţ trage puţin peste.

Min. 72 Andrei Stan, fiul antrenorului, intră pe teren. Tibi Bălan este cel înlocuit

Min. 71 Mihai Costea trage dezamăgitor din 20 metri-central.

Min. 64 Nikolic reia cu capul, după o centrare a lui Tănase. Reluarea acestuia trece mult pe lângă.

Min. 62 Tibi Bălan trage pe colţul lung, şutul este deviat şi Steaua beneficiază de un corner.

Min. 54 Astra II are o nouă ocazie prin şutul lui Cristinel Gafiţa. Stanca respinge de la colţul scurt.

Min. 52 Dănănae salvează Steaua de la primirea unui al doilea gol.

Min. 47 Tănase a intrat în locul lui Prepeliţă.

Min. 46Start în actul secund!

Min. 45+2 Final de primă repriză!

Min. 45 GOOL Astra II! Hoprich reuşeşte să marcheze la primul şut pe poartă după o gafă a lui Iliev.

Min. 44 Nikolic trage în plasa laterală.

Min. 42 Chipciu pătrunde central, Mihai Costea înscrie pentru a treia oară în această primă repriză. Golul este anulat pentru off-side.

Min. 37 Portarul Astrei II greşeşte degajarea, dar Tibi Bălan se grăbeşte, trage din prima, iar vole-ul său este prins.

Min. 32 Nikolic trage din prima, din întoarcere, mult pe lângă.

Min. 28 Steliştii marchează din nou după acelaşi tipar: pasă genială a lui Răduţ, finalizare marca Mihai Costea. Golul este însă anulat pentru off-side.

Min. 25 GOOL Steaua! Mihai Costea este lăsat singur cu portarul de o pasă filtrantă a lui Răduţ. Steaua deschide scorul!

Min. 20 Nikolic trage slab din 16 metri-central.

Min. 19 Stanca prinde o centrare periculoasă a celor de la Astra.

Min. 17 Chipciu îşi încearcă din nou norocul, din nou goalkeeper-ul Astrei se opune.

Min. 15 Nikolic trage de la mare distanţă. Portarul advers reţine.

Min. 10 Prima mare ocazie a meciului îi aparţine lui Chipciu. Şutul acestuia este respins de portarul Astrei.

Min. 5 Steliştii construiesc prima fază cursivă a meciului, dar până la 16 metri de poarta adversă. Defensiva Astrei II opreşte atacul.

Min. 1 A început meciul!

Steaua va juca în următoarea formulă:Stanca - Dănănane, Iliev, Bicfalvi, Lupu - Chipciu, Prepeliţă, Răduţ, Bălan - Mihai Costea, Nikolic

Deşi Steaua a fost eliminată din Europa League de Twente, Ilie Stan nu vrea să renunţe la ritmul de meciuri disputate din trei în trei zile. Astfel, după amicalul cu Farul de miercurea trecută, antrenorul a programat şi pentru astăzi un joc-test cu Astra II Giurgiu, în care va căuta soluţii pentru derby-ul cu U Cluj, din week-end.