Steaua, subordonată de "Bunică" Semedo! Urziceni - Steaua 1-0

11 sep 2010 192 afişări Comentează şi tu Liga 1
Steaua, subordonată de "Bunică" Semedo! Urziceni - Steaua 1-0 Steaua, subordonată de "Bunică" Semedo! Urziceni - Steaua 1-0 25 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/7189615/20/2010091121253148.jpg

Unirea Urziceni a realizat una din cele mai mari surprize dinistoria Ligii I şi a reuşit să învingă Steaua, în condiţiile încare roş-albaştrii păreau să aibă toate atuurile pentru o victoriefacilă. Semedo a înscris singurul gol al partidei în minutul 61 şia răpus trupa lui Ilie Dumitrescu, în care Brandan, Galamaz,Bilaşco şi Onofraş au jucat din primul minut.

Cu trei fotbalişti de la Steaua II în echipa de start şi alţidoi care au trecut la un moment dat prin Ghencea, Unirea Urziceni afăcut un meci eroic şi, ajutată şi de şansă în câteva momentecheie, a obţinut un rezultat imens.

Urziceni: Cernea - Muşat, Nicu Epaminonda,Maftei, Toşca - Muzac - Semedo, Todoran, Păduretu, Lupu -Rusescu

Steaua: Tataruşanu - Emeghara, Geraldo, Galamaz,Latovlevici - Onofraş, Anghelov, Brandan, Răduţ - Stancu,Bilaşco

CLICK AICI PENTRU CELE MAIIMPORTANTE FAZE

După umilinţa de la Urziceni, Steaua e la al treilea meci fără victorie! Cine e de vină?