Steaua – Slovan 1-1

Steaua - Slovan 1-1
  • Publicat:
  • Actualizat:

Steaua a început partida cu Rada titularizat fundaș stânga în această perioadă de pregătire. Slovan Bratislava a avut două șuturi spre poarta lui Cernea, ambele trecând pe lângă.În minutul 27 centralul partidei a considerat că grecul Kapetanos a fost faultat în careu și a acordat penalty pentru Steaua. Ogăraru a transformat lovitura de pedeapsă și formația antrenată de Marius Lăcătuș conduce cu 1-0.

La doar 10 minute de la deschiderea scorului Toja ratează o șansă perfectă de a majora diferența. Dayro Moreno i-a pasat excelent cu călcâiul lui Toja, care rămas singur cu portarul slovacilor nu reușește să înscrie.

A doua repriză a început cu o singură schimbare în componența echipei lui Lăcătuș Zapata a revenit în poartă după accidentarea suferită în această perioadă de pauză competițională.

Steaua s-a mulțumit să apere avantajul minim pe care îl luase în prima repriză. Meciul părea că se îndreaptă către un rezultat final favorabil militarilor. Ambele echipe nu au avut ocazii clare de a marca până în minutul 86 când slovacii au reușit să egaleze. Meciul s-a încheiat astfel cu un rezultat de egalitate care este echitabil după cum a decurs jocul.

Primul 11 al Stelei Cernea – Ogăraru, Goian, Ghionea, Rada – Ov. Petre – Nicoliță, Dayro, Toja, Semedo – Kapetanos.

Min 90 S-a terminat partida

Min 86 GOLLLL! Slovacii au reușit egalarea

Min 82 Jocul se desfășoară la mijlocul terenului, ambele echipe ajung până la margine careului de 16 metri fără a finaliza clar cu ocazii de poartă.

Min 70 Au intrat Baciu, Lițu, Petre Marin, Ochiroșii, Filip și Tudose

Min 69 Slovacii au o lovitură liberă de la 30 de metri, dar centarea celor de la Slovan este respinsă de defensiva stelistă.

Min 63 Intră Lovin în locul lui Ov. Petre. Tiago și Stancu îi înlocuiesc pe Dayro Moreno și pe Toja.

Min 62 Steaua nu și-a creat nicio ocazie clară de a marca.

Min 55 Goian primește galben pentru un fault la Samuel Slovak.

Min 50 Semedo a primit cartonaș galben.

Min 46 A intrat Zapata în poarta Stelei.

Min 46 A început cea de-a doua repriză.

Min 45+2 Arbitrul a pus punct primei reprize.

Min 45+1 De la slovaci este eliminat fundașul dreapta, Dosoudil, cel care l-a faultat în careu pe Kapetanos la faza penalty-ului.

Min 45 Slovacii au cerut penalty la o intervenție a lui Goian asupra unui atacant advers.

Min 40 Ovidiu Petre are două ocazii imense dupa două lovituri de cap! În prima fază, mingea a lovit bara!

Min 37 Toja ratează din poziție unu la unu cu portarul, după o pasă cu călcâiul a lui Dayro!

Min 27 GOLLLLL!!! Steaua deschide scorul prin golul din penalty al lui Ogăraru.

Min 19 Căpitanul Ghionea recuperează o minge, Goian îi pasează lui Toja, mai departe la Dayro, care îl lansează pe Kapetanos. Grecul e prins in offside

Min 11 Cernea salvează poarta Stelei la o ocazie bună a slovacilor.

Min 5 Slovacii au  o ocazie bună de gol, însă șutul de la 20 de metri al lui Masaryk trece pe lângă poarta lui Cernea.

Min 1 A început meciul. Steaua a avut lovitura de start.