Se îngroașă ‘gluma’! Hadnagy aduce prima victorie a Botoșaniului în Liga 1: Gaz Metan – Botoșani 1-2

Moldovenii lui Cristi Popovici nu știu de glumă și întăresc impresia de revelație a Ligii 1, lăsată după egalul din prima etapă, în fața celor de la CFR. De partea cealaltă, Mediașul suferă după despărțirile din această vară și sunt la al doilea eșec consecutiv.
Robert ZANFIR
Se îngroașă 'gluma'! Hadnagy aduce prima victorie a Botoșaniului în Liga 1: Gaz Metan - Botoșani 1-2

Moldovenii lui Cristi Popovici nu știu de glumă și întăresc impresia de revelație a Ligii 1, lăsată după egalul din prima etapă, în fața celor de la CFR. De partea cealaltă, Mediașul suferă după despărțirile din această vară și sunt la al doilea eșec consecutiv.

Startul de sezon poate fi și mai bun pentru moldoveni: urmează meciul cu o altă nou-promovată, Săgeata Năvodari. Ardelenii, însă, se pot gândi la ce e mai rău: au meci în deplasare cu ACS Poli.

Gaz Metan Mediaș a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), de FC Botoșani, în primul meci al etapei a II-a a Ligii I.

Pentru Gaz Metan a marcat Llullaku ’54, iar pentru FC Botoșani au înscris Cîrjan ’15 și Hadnagy ’74.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Frăsinescu (Ciucă ’72), Trtovac, Markovic, Buzean – Avram, Tahar – Cojocnean, Vitinho (Zaharia ’45), C. Petre – Llullaku (Gaspar ’84). Antrenor: Cristian Dulca

FC Botoșani: Curileac – Patache, R. Tincu, I. Ursu, Acsinte – Fulop (Codoban ‘9), Vașvari, Croitoru, Vraciu – Cîrjan (Tăban ’86), Hadnagy (Matei ’82). Antrenor: Cristian Popovici

Cartonașe galbene: Tahar ‘7, C. Petre ’11, Trtovac ’30, Zaharia ’61, Llullaku ’69 / Cîrjan ’22, Curileac ’90+1

Meciul a fost arbitrat de Robert Dumitru, ajutat la cele două linii de Alexandru Vodă și Gabriel Stroe. Rezervă a fost Teodora Albon.

Observatori au fost Silviu Bogdan și Paul Cazan.


CLICK AICI PENTRU COMENTARIUL LIVE TEXT  de la Mediaș-Botoșani


 


 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
VIDEO | Ambasadorul SUA la București are rădăcini EST-EUROPENE, dar tot nu s-a putut hotărî: sarmale sau burgeri?
Mediafax
EX-regina filmelor pentru adulți și-a mărit serios 'moșia'! Viața nouă pe care și-a construit-o în Caraș-Severin
Cancan.ro
România are producții record, deși seceta a lovit Europa. Expert: „Niciodată în istoria sa nu a avut asemenea volume”
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Imagini fascinante cu Elena Udrea în costum de baie. Fostul politician și-a etalat silueta pe litoralul românesc
Ce se întâmplă, doctore?
Croația | Skywalk Biokovo, platforma de sticlă suspendată la 1.228 de metri altitudine. Cât plătesc turiștii pentru senzația de a păși deasupra prăpastiei și ce trebuie să știe înainte de urcare
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulișor: – Tată, azi la școală băieții au scris înjurături pe tablă
Râzi cu lacrimi
A fost descoperită cea mai rapidă stea din Calea Lactee
Descopera.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Sony lansează ediții limitate de console PlayStation 5
Go4Games
Cum arată un BMW X5 cu motor V10 și transmisie manuală?
Promotor.ro