Sabau, cu gandul doar la victorie

Fara gol primit în acest retur, echipa bistriteana vrea sa bata din nou formatia din Soseaua Stefan cel Mare, la fel ca în tur. Dat de mai multe ori de presa ca si antrenor al echipei dinamoviste, Ioan Ovidiu Sabau spune ca acest capitol este încheiat pentru el. "Nu ma intereseaza acest subiect. Nu comentez nimic legat de Dinamo", începe Sabau, care vrea neaparat sa obtina cele trei puncte în partida de mâine.
Sabau, cu gandul doar la victorie

Fara gol primit în acest retur, echipa bistriteana vrea sa bata din nou formatia din Soseaua Stefan cel Mare, la fel ca în tur.

Dat de mai multe ori de presa ca si antrenor al echipei dinamoviste, Ioan Ovidiu Sabau spune ca acest capitol este încheiat pentru el. ”Nu ma intereseaza acest subiect. Nu comentez nimic legat de Dinamo”, începe Sabau, care vrea neaparat sa obtina cele trei puncte în partida de mâine.

”Le-am spus si jucatorilor ca eu vreau victoria. Nu ma voi multumi cu un egal. Vreau din partea lor daruire, agresivitate si sa fie foarte concentrati. Trebuie sa multumim publicul care va veni la meci. Nu vad de ce nu am putea sa îi batem, doar am reusit acest lucru si în tur. Sper ca vom ramâne fara gol primit si dupa meciul de vineri (n.r. – mâine)”, a declarat „Motul“.

Lotul echipei ardelene a plecat ieri spre Reghin, acolo unde  a intrat în cantonament. Au fost deplasati 18 jucatori: Tatarusanu, Albut (portari), Matei, Rus, Frasinescu, Dumitra, Toma, Trtovac, Ganea (fundasi), Arhire, Nalati, Achim, Ragipovic, Dobre (mijlocasi), Coroian, Tilinca, Negrean, Târnaveanu (atacanti).

Jean Padureanu, presedinte Gloria Bistrita:
I-am batut pe dinamoviști în tur, de ce nu i-am bate si acum?

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]