Remiză pentru Dinamo în Polonia. Nistor a marcat superb în ultimul amical

8 iul 2018 3194 afişări Comentează şi tu Liga 1

Dinamo a remizat duminică, în compania echipei Zaglebie Lubin, scor 1-1, în al treilea amical al verii pentru "câini".

Polonezii au deschis scorul în minutul 44, prin Tuszynski. Dan Nistor a egalat pentru Dinamo în minutul 50. Căpitanul campioanei din playout a profitat de o eroare a adversarilor şi a marcat cu un şut din lateral. Portarul Hladun a fost prins ieşit din poartă, Nistor a recuperat, după care a trimis cu mult efect la colţul scurt. Mingea s-a scurs în plasă, iar până la final nu s-a mai înscris.

VIDEO CU GOLURILE

• Echupa de start a lui Dinamo: Eşanu - Corbu, D. Ciobotariu, Katsikas, Sg. Popovici - Hanca, R. Grigore, D. Nistor - Neicuţescu, Axente, Salomao

În repriza secundă au intrat, pe parcurs, Daniel Popa, Sorescu, Mihai Popescu, Vlad Olteanu, Ionuţ Şerban, Moldoveanu şi Tîrcoveanu. Dinamo mai are de disputat două meciuri, cu Jagiellonia şi Chojniczanka Chojnice, pe 10, respectiv 11 iulie.