Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Rapid a meritat victoria”

„Rapid a meritat victoria”

"Rapidul a controlat jocul și a meritat să câștige. Trebuie să învățăm din această experiență. Am mers în București cu gândul de a nu lua multe goluri și nu să jucăm sau să punem probleme adversarului. Suntem într-o competiție în care trebuie să ne respectăm și pe noi, nu să respectam doar pe alții foarte mult, iar din acest punct de vedere mai avem mult de muncit. Venim din Liga a II-a, sunt mulți jucători care nu au experința Ligii I și din acest punct de vedere mai avem multe de învățat. Îmi reproșez că nu am reușit să-i conving pe jucători că pot să aibă încredere în ei și sper ca în viitor să nu se mai întâmple", a declarat Falub.
"Rapid a meritat victoria"

Adrian Falub, antrenorul Unirii, a recunoscut că victoria Rapidului de aseară a fost meritată.

Rapidul a controlat jocul și a meritat să câștige. Trebuie să învățăm din această experiență. Am mers în București cu gândul de a nu lua multe goluri și nu să jucăm sau să punem probleme adversarului. Suntem într-o competiție în care trebuie să ne respectăm și pe noi, nu să respectam doar pe alții foarte mult, iar din acest punct de vedere mai avem mult de muncit. Venim din Liga a II-a, sunt mulți jucători care nu au experința Ligii I și din acest punct de vedere mai avem multe de învățat. Îmi reproșez că nu am reușit să-i conving pe jucători că pot să aibă încredere în ei și sper ca în viitor să nu se mai întâmple„, a declarat Falub.

Rapid a bătut vineri seara, în cadrul etapei a IV-a a Ligii I, pe Unirea Alba Iulia, scor 2-0, prin „dubla” lui Răduță.
 
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]