Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Putem să câștigăm, Unirea joacă mai bine în deplasare”

„Putem să câștigăm, Unirea joacă mai bine în deplasare”

Președintele clubului Oțelul Galați, Marius Stan, a prefațat meciul echipei sale contra Unirii Urziceni, spunând că echipa sa are șanse sporite de a obține ceva de la echipa lui Dan Petrescu, pentru că ialomițenii sunt mai vulnerabili acasă decât în deplasare.Acesta a precizat că preferă o victorie la Urziceni, decât una în Cupa României. "Până la meciul de Cupă trebuie să ne gândim la jocul de campionat, iar vineri ne-ar conveni și un rezultat de egalitate. Putem să și câștigăm, mai ales că Unirea se exprimă mai greu pe teren propriu, unde a pierdut mai multe puncte decât în deplasare, însă vom întâlni o echipă experimentată, bine motivată", a spus Marius Stan.
06 nov. 2008, 15:17, Fotbal Intern
"Putem să câștigăm, Unirea joacă mai bine în deplasare"

Președintele clubului Oțelul Galați, Marius Stan, a prefațat meciul echipei sale contra Unirii Urziceni, spunând că echipa sa are șanse sporite de a obține ceva de la echipa lui Dan Petrescu, pentru că ialomițenii sunt mai vulnerabili acasă decât în deplasare.Acesta a precizat că preferă o victorie la Urziceni, decât una în Cupa României.

"Până la meciul de Cupă trebuie să ne gândim la jocul de campionat, iar vineri ne-ar conveni și un rezultat de egalitate. Putem să și câștigăm, mai ales că Unirea se exprimă mai greu pe teren propriu, unde a pierdut mai multe puncte decât în deplasare, însă vom întâlni o echipă experimentată, bine motivată", a spus Marius Stan.