Probleme pentru Piţi! Iliev s-a rupt!

9 oct 2010 25 afişări Liga 1
Probleme pentru Piţi! Iliev s-a rupt! Probleme pentru Piţi! Iliev va lipsi cel puţin o lună!

Fundaşul Universităţii Craiova, Valentin Iliev, a devenit indisponibil pentru cel puţin o lună, după ce vineri seara în meciul Ţara Galilor - Bulgaria a suferit o accidentare, fiind suspect chiar de ruptură musculară, transmite editie.ro

Iliev a început meciul ca titular, dar a fost înlocuit în minutul 37. Fundaşul de 30 de ani era suspendat pentru meciul din etapa viitoare cu FC Braşov, în urma cumului de cartonşe galbene, însă riscă să piardă meciurile cu FC Vaslui, Urziceni şi Pandurii în cupă. Iliev revenise în naţionala Bulgariei după o pauză de doi ani. El este aşteptat luni la Craiova pentru a fi supus mai multor controale medicale.

Aflat la primul meci pe banca Bulgariei, Lothar Matthaus a reuşit să aducă prima victorie pentru vecinii de la sud de Dunăre, învingând reprezentativa Ţării Galilor în deplasare, scor 0-1.