Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Probleme pentru FCSB! Doi jucători de bază, out pentru prima etapă din play-off! Primul riscă o suspendare uriașă

Probleme pentru FCSB! Doi jucători de bază, out pentru prima etapă din play-off! Primul riscă o suspendare uriașă

Probleme pentru FCSB! Doi jucători de bază, out pentru prima etapă din play-off! Primul riscă o suspendare uriașă
Meciul de fotbal dintre FC Botosani si FCSB, din etapa a XVI-a a Ligii 1, desfasurat pe stadionul Municipal din Botosani, sambata, 9 noiembrie 2019.IONUT TABULTOC/ MEDIAFAX FOTO

FCSB are probleme înainte de startul play-off-ului din sezonul 2019 – 2020, toate acestea deoarece Bogdan Argeș Vintilă nu se va putea baza pe doi oameni importanți din lotul vicecampioanei României. 

Iulian Cristea și Bogdan Planic, out pentru primul meci din play-off

După ce a încheiat sezonul regulat din Liga 1 cu o remiză, scor 1-1, cu Chindia Târgoviște, FCSB are noi probleme în ceea ce privește fundașii centrali, iar Bogdan Argeș Vintilă va avea la dispoziție un singur apărător central de meserie: Andrei Miron.

Iulian Cristea a fost eliminat la partida disputată de FCSB împotriva celor de la Dinamo București după o intrare dură asupra atacantului sârb Slavko Perovic, fotbalist care a ajuns la spital pentru a primi îngrijiri medicale în timp ce ”câinii” se impuneau cu 2-1. Astfel, fundașul central transferat de Gigi Becali de la Gaz Metan nu și-a aflat încă sentința, pentru că s-a amânat decizia Comisiei de Disciplină până pe 26 februarie, dar acesta riscă 3 etape de suspendare, anunță Fanatik.

Iulian Cristea va lipsi primele două etape din play-off

Cum Iulian Cristea nu a jucat în meciul cu Chindia Târgoviște, scor 1-1, din ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1, fundașul nu va putea evolua nici în primele două meciuri din play-off, dar șansele ca acesta să mai prindă un loc de titular în primul 11 al vicecampioanei României sunt mici, toate acestea deoarece Gigi Becali l-a criticat și locul său a fost luat de Andrei Miron.

De partea cealaltă, Bogdan Planic va fi și el suspendat pentru primul meci din play-off-ul Ligii 1, chiar dacă toate cartonașele galbene vor fi șterse la finele sezonului regulat. Sursa citată mai sus anunță că fundașul sârb va lipsi la în prima etapă din play-off, deoarece a ajuns la al 7-lea avertisment oficial.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]