Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Presiunea este pe Dinamo, noi nu avem ce pierde!”

„Presiunea este pe Dinamo, noi nu avem ce pierde!”

Patronul FC Argeș, Cornel Penescu, a declarat că partida pe care echipa sa o va disputa sâmbătă în fața celor de la Dinamo va fi una grea mai degrabă pentru echipa gazdă decât pentru piteșteni, deoarece "câinii" nu trec printr-o perioadă tocmai bună. "Va fi un meci greu pentru Dinamo, nu pentru noi, deoarece Argeșul nu are ce pierde. Presiunea rezultatului este pe echipa gazdă, așa că noi vom juca fără complexe, debordant. Sper că vom câștiga, pentru că avem garanția evoluțiilor bune în majoritatea meciurilor de până acum. Mai sper ca fotbaliștii antrenați de Ionuț Badea să nu mai joace cu frică, așa cum s-a întâmplat la Cluj cu CFR-ul. Dinamo nu trece printr-o pasă bună, așa că avem șansa noastră de a câștiga cele trei puncte", a declarat oficialul piteștean. Partida dintre Dinamo și Argeș se va disputa sâmbătă de la ora 20.00.
"Presiunea este pe Dinamo, noi nu avem ce pierde!"

Patronul FC Argeș, Cornel Penescu, a declarat că partida pe care echipa sa o va disputa sâmbătă în fața celor de la Dinamo va fi una grea mai degrabă pentru echipa gazdă decât pentru piteșteni, deoarece "câinii" nu trec printr-o perioadă tocmai bună.

"Va fi un meci greu pentru Dinamo, nu pentru noi, deoarece Argeșul nu are ce pierde. Presiunea rezultatului este pe echipa gazdă, așa că noi vom juca fără complexe, debordant. Sper că vom câștiga, pentru că avem garanția evoluțiilor bune în majoritatea meciurilor de până acum. Mai sper ca fotbaliștii antrenați de Ionuț Badea să nu mai joace cu frică, așa cum s-a întâmplat la Cluj cu CFR-ul. Dinamo nu trece printr-o pasă bună, așa că avem șansa noastră de a câștiga cele trei puncte", a declarat oficialul piteștean.

Partida dintre Dinamo și Argeș se va disputa sâmbătă de la ora 20.00.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]