Preşedintele şocat de arbitrajele avute de echipa sa: ”N-am văzut de pe vremea lui Ceauşescu aşa ceva. Vai de capul meu!”

22 mai 2019 2995 afişări Liga 1
Preşedintele şocat de arbitrajele avute de echipa sa: ”N-am văzut de pe vremea lui Ceauşescu aşa ceva. Vai de capul meu!” FC Botoşani a câştigat meciul cu Gaz Metan dintr-un penalty controversat. Foto: Ionuţ TABULTOC / Mediafax foto

Gaz Metan Mediaş a pierdut în ultima etapă din play-out la Botoşani (scor 0-1), după un penalty acordat eronat de centralul Horia Mladinovici (Bucureşti).

Preşedintele Gazului crede într-o conspiraţie împotriva echipei sale şi a amintit de alte două meciuri în care echipa sa a fost dezavantajată, în jocurile cu CFR şi FCSB.

Ce am văzut la Botoşani n-am văzut de pe vremea lui Ceauşescu aşa arbitraje. Vai de capul meu! La CFR cum a fost? La 2-0 juca Gazul de trăznea. Ne-am trezit în 7 minute galben, galbe şi başca penalty în minutul 90+4. Pe noi nu ne-a bătut CFR Cluj, am făcut 0-0 la noi şi 2-2 la ei. Suntem câştigătorii morali. Asta înseamnă că lucrăm bine şi trebuie să ne aşteptăm la mai mult, dar să avem condiţii egale. Să jucăm şi noi 11 contra 11. Nu vin se pare curios că Gazul are cei mai mulţi eliminaţi?

Dar eu ştiu ce se întâmplă. Am dovezi. La meciul cu FCSB de la Piteşti, în minutul 3 şi în minutul 9 trebuia eliminat Morais, ne trezim în minutul 31 şi 38 că-l elimină pe Ivanov. Dar toate astea sunt istorii”, a spus Ioan Mărginean.

După 11 etape desfăşurate în play-out-ul Ligii 1 Betano, Gaz Metan Mediaş ocupă locul 2, după Dinamo, cu 39 de puncte. În etapa următoare joacă acasă, joi, de la ora 20:30, cu FC Voluntari, clasata pe locul 5.