Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Porc de mii de euro** pentru lider!

Porc de mii de euro** pentru lider!

Gălățenii au lăsat deoparte tactica și seriozitatea cu care au reușit să fie în fruntea Ligii I și au savurat tochitură, caltaboși, jumări, șuncă, vin și țuică fiartă. În plus, un om de afaceri a oferit echipei o primă de 100.000 de euro. „Să ne ierte Cel de Sus că facem un păcat mâncând carne în post și chiar într-o zi de miercuri, dar sper să ne înțeleagă că nu-i mai puteam ține mult pe băieți. Trebuie să plece și ei pe la casele lor", a comentat Marius Stan, directorul general al Oțelului. Cea mai mare surpriză a venit din partea omului de afaceri Corneliu Istrate. Prezent în Top 300, acesta a anunțat la microfon că turul de forță susținut de Oțelul l-a sensibilizat și că este foarte posibilă o asociere între el și echipă. Istrate le-a oferit în plic câte 2.000 de euro jucătorilor, antrenorilor și staffului auxiliar, cheltuind 100.000 de euro. „Vă promit că la vară ne vom reîntâlni. Vă doresc să luați campionatul!", le-a spus Istrate. Dorinel Munteanu: "Care titlu? N-avem voie să ne gândim decât la cât de mult trebuie să muncim în această iarnă. Am fost cuminte anul acesta, deci Moșul poate veni și la mine." Gabriel Paraschiv: "Dacă aș da ceva pentru a câștiga campionatul? Îmi dau mașina că tocmai ce s-a stricat."
Porc de mii de euro** pentru lider!

Gălățenii au lăsat deoparte tactica și seriozitatea cu care au
reușit să fie în fruntea Ligii I și au savurat tochitură,
caltaboși, jumări, șuncă, vin și țuică fiartă. În plus, un om de
afaceri a oferit echipei o primă de 100.000 de euro.

„Să ne ierte Cel de Sus că facem un păcat mâncând carne
în post și chiar într-o zi de miercuri, dar sper să ne înțeleagă că
nu-i mai puteam ține mult pe băieți. Trebuie să plece și ei pe la
casele lor”,
a comentat Marius Stan, directorul general al
Oțelului. Cea mai mare surpriză a venit din partea omului de
afaceri Corneliu Istrate. Prezent în Top 300, acesta a anunțat la
microfon că turul de forță susținut de Oțelul l-a sensibilizat și
că este foarte posibilă o asociere între el și echipă. Istrate le-a
oferit în plic câte 2.000 de euro jucătorilor, antrenorilor și
staffului auxiliar, cheltuind 100.000 de euro. „Vă promit
că la vară ne vom reîntâlni. Vă doresc să luați
campionatul!”,
le-a spus Istrate.

Dorinel Munteanu: „Care titlu? N-avem voie să
ne gândim decât la cât de mult trebuie să muncim în această iarnă.
Am fost cuminte anul acesta, deci Moșul poate veni și la
mine.”

Gabriel Paraschiv: „Dacă aș da ceva pentru a
câștiga campionatul? Îmi dau mașina că tocmai ce s-a
stricat.”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]