Poli Iaşi, victorie clară într-un amical cu juniorii Vasluiului

7 sep 2019 1473 afişări Liga 1

Politehnica Iaşi s-a impus cu scorul de 4-0 (1-0) în faţa echipei de juniori Sporting Vaslui, într-un meci amical disputat sâmbătă, pe terenul 2 din Complexul ”Emil Alexandrescu” din Copou.

Pentru formaţia ieşeană au marcat Haţiegan (minutul 42), Passaglia (51, 62) şi Bălan (89, din penalty).

Antrenorul Mihai Teja a folosit următorii jucători: Cobrea - Rodny, Diallo, Chelaru, Radu - Devesa, Mihalache - Loshaj, Haţiegan, Bîrnoi - Andrei Cristea. Au mai jucat: Târnovanu, Frăsinescu, Gallego, Passaglia, Şerban, Chelaru, Horşia, Onea, Carlone şi Bălan.

Portarii Târnovanu şi Cobrea au apărat, pe rând, poarta echipei din Vaslui, câte o repriză.