Poli Iaşi, remiză cu Ştiinţa Miroslava într-un meci amical. S-au marcat 6 goluri

3 aug 2018 1740 afişări Comentează şi tu Liga 1

Adept al meciurilor amicale la mijloc de săptămână, antrenorul Flavius Stoican şi-a testat jucătorii care au evoluat mai puţin sau deloc până acum în campionat în compania Ştiinţei Miroslava, joi seară, într-un joc de verificare disputat în Copou. Partida s-a terminat la egalitate, scor 3-3 (2-1), astfel că antrenorul divizionarei a 3-a, Viorel Frunză a avut un debut cu dreptul pe banca Ştiinţei.

Miroslava a deschis scorul în minutul 5, prin Gorovei, din penalty, după care Poli Iaşi a întors rezultatul până la pauză prin reuşitele lui Bekui (19) şi Roşu (25). Poli s-a distanţat la două goluri în minutul 76, după reuşita lui Laurenţiu Rus, dar Miroslava a revenit pe final şi a egalat prin golurile marcate de Sandu Iovu (82) şi Tudorache (90).

Formaţii:

Poli Iaşi: Cobrea – Corduneanu, Vlădeanu, Rusu, Dwubeng – Bosoi, Mimoun, Roşu, Sanoh, Danale – Bekui. În repriza a doua au mai jucat: Rusu, Bosoi, L. Rus, Zaharia, Căruţă, Mihăescu, Armeanu, Patrick Petre, Ştefănescu, Francisc Cristea, Moldovan. Antrenor: Flavius Stoican.

Ştiinţa Miroslava: Turiţă – Agrigoroaei, Bucur, Tăcuţanu, Irimia – Bordeianu, Milea – Gorovei, Sandu, Nemţanu – Marin. După pauză au mai intrat: Duţă, Onică, Cerneuţanu, Iovu Sandu, Săvoaia, Viorică, Tudorache, Chirilă. Antrenor: Viorel Frunză.