Poenaru, încântat de echipa sa chiar dacă a pierdut cu Dinamo: „Am dominat în totalitate meciul”

Alin Grigore
Poenaru, încântat de echipa sa chiar dacă a pierdut cu Dinamo: „Am dominat în totalitate meciul”
Ilie Poenaru alaturi de elevii sai la o pauza de hidratare in meciul de fotbal dintre Academica Clinceni si Dinamo Bucuresti, contand pentru play-out-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, disputat pe Clinceni Arena din Clinceni, duminica 5 iulie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Ilie Poenaru, antrenorul Academicii Clinceni, s-a arătat mulțumit de jocul echipei sale, deși a pierdut cu Dinamo, 1-3, și susține că echipa sa a dominat întreaga partidă chiar dacă a fost învinsă.

„Meciul a fost dominat în totalitate de noi. Ei au avut câteva momente. La Fabbrini trebuia să facem superioritate doi contra unu, dar a fost o neglijență. Am pierdut un meci pe care l-am avut în mână. Am dominat meciul atât tactic, cât și fizic. Singura bucurie din acest meci e că echipa a jucat. Sunt mulțumit de atitudinea lor. Ne-au lipsit și câțiva jucători importanți azi. Mi-am motivat jucătorii pentru acest meci, n-au fost relaxați”, a declarat Ilie Poenaru, la Look Sport, după eșecul cu Dinamo.

Buziuc: „Dumnezeu îți dă, dar nu-ți bagă și în sac”

Alexandru Buziuc a ratat un penalty în minutul 56 și a vorbit despre situația formației sale: „Ne-am jucat cu ocaziile și am luat goluri foarte ușor. Eu după fiecare antrenament rămân și bat penalty-urile. Primul trebuia să-l bat eu, apoi la pauză am hotărât să dau eu dacă mai avem un penalty.

Din păcate, scuzele nu-și mai au rostul acum. Ne-am dorit foarte mult azi, dar am ratat foarte mult. Dumnezeu îți dă, dar nu-ți bagă și în sac. N-a fost un meci atât de greu precum ne așteptam, mai greu a fost cu Hermannstadt. Azi am făcut foarte multe greșeli. Din păcate, le-am făcut cadou cele 3 puncte azi. Vom face tot ce putem cu Viitorul în etapa următoare”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]