Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Pe cine a mai antrenat ăsta?”** INCREDIBIL: cum a fost refuzat de Dinamo actualul antrenor al lui Inter!

„Pe cine a mai antrenat ăsta?”** INCREDIBIL: cum a fost refuzat de Dinamo actualul antrenor al lui Inter!

Dinamo ar fi putut da lovitura în vara lui 2011. Andrea Stramaccioni, 36 de ani, antrenorul celor de la Inter, a fost propus de impresarul Victor Becali pentru a prelua funcția de antrenor al lui Dinamo în vara lui 2011. Italianul a fost refuzat însă de Cristi Borcea, care nu a fost convins de calitățile sale, alegându-l pe Liviu Ciobotariu. "Eu îl cunosc pe Stramaccioni de când era la juniorii Romei, a câștigat titlul la toate echipele de juniori pe care le-a pregătit. Am vrut să-l aduc astă vară la Dinamo, înainte să-l pună pe Ciobotariu, i-am zis lui Cristi Borcea, dar el m-a întrebat pe cine a antrenat. Asta e problema în România, pe cine ai antrenat.
"Pe cine a mai antrenat ăsta?"** INCREDIBIL: cum a fost refuzat de Dinamo actualul antrenor al lui Inter!

Dinamo ar fi putut da lovitura în vara lui 2011. Andrea Stramaccioni, 36 de ani, antrenorul celor de la Inter, a fost propus de impresarul Victor Becali pentru a prelua funcția de antrenor al lui Dinamo în vara lui 2011.

Italianul a fost refuzat însă de Cristi Borcea, care nu a fost convins de calitățile sale, alegându-l pe Liviu Ciobotariu.

„Eu îl cunosc pe Stramaccioni de când era la juniorii Romei, a câștigat titlul la toate echipele de juniori pe care le-a pregătit. Am vrut să-l aduc astă vară la Dinamo, înainte să-l pună pe Ciobotariu, i-am zis lui Cristi Borcea, dar el m-a întrebat pe cine a antrenat. Asta e problema în România, pe cine ai antrenat.

Acum e la echipa mare a lui Inter, iar eu nu l-am văzut de mult pe Cristi atât de fericit să joace, chiar dacă a fost folosit fundaș stânga, ceea ce nu prea îi convine. Stramaccioni va deveni un mare antrenor, sunt convins”, a spus Victor Becali la Dolce Sport

Andrea Stramaccioni a antrenat echipe de amatori de la 25 de ani, după ce a fost nevoit să renunțe la cariera de jucător. A trecut și pe la echipele de juniori ale Romei, iar din vara anului trecut a preluat tineretul Interului. A câștigat la Londra, la penalty-uri, în fața lui Ajax, prima ediție a „NextGen Series”, un fel de Ligă a Campionilor a echipelor de tineret.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]