Paruolo s-a întors la Poli Iași!

Președintele Sorin Boca nu știe în ce moment va reveni Paruolo în primul „11" al lui Popa. „Paruolo ne-a anunțat înainte de începerea campionatului că vrea să-și caute echipă în Argentina. Am acceptat să plece fără pretenții dacă își găsește o formație, dar, cum nu și-a găsit niciun angajament, a revenit în Copou, el fiind încă sub contract cu noi. Paruolo va fi la dispoziția echipei și se va pregăti sub comanda lui Ionuț Popa, dar cel mai probabil va evolua la echipa a doua", a declarat Sorin Boca.
Paruolo s-a întors la Poli Iași!

Președintele Sorin Boca nu știe în ce moment va reveni Paruolo în primul „11“ al lui Popa.

„Paruolo ne-a anunțat înainte de începerea campionatului că vrea să-și caute echipă în Argentina. Am acceptat să plece fără pretenții dacă își găsește o formație, dar, cum nu și-a găsit niciun angajament, a revenit în Copou, el fiind încă sub contract cu noi. Paruolo va fi la dispoziția echipei și se va pregăti sub comanda lui Ionuț Popa, dar cel mai probabil va evolua la echipa a doua”, a declarat Sorin Boca.

Fotbalistul a spus că în perioada petrecută în Argentina s-a pregătit normal și este apt de joc: „Mă bucur că m-am întors la Poli și sper să revin cât de curând în echipă. Sunt pregătit fizic, m-am antrenat în permanență cât am stat în Argentina și vreau să pun umărul la redresarea formației”. Gustavo Paruolo mai are contract cu Poli până în iarnă.

"M-am antrenat în permanență cât am stat în Argentina și vreau să pun umărul la redresarea formației" – Gustavo Paruolo, mijlocaș Poli Iași

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]