Nistor a intrat pe semnătură în meci! Rednic a recunoscut greşeala care îl poate costa foarte scump + invitaţia lansată în direct pentru fotbaliştii aflaţi pe făraş

4 dec 2018 11647 afişări Liga 1

Mircea Rednic a oferit prima reacţie după ce Dinamo a pierdut un nou meci în Liga 1 Betano, de această dată cu 3-0 în faţa campioanei României, CFR Cluj. "Puriul" a recunoscut că ştia de riscurile introducerii lui dan Nistor pe teren şi a vorbit despre fotbaliştii care ar uma să plece de la echipă.

"În prima repriză, până la gol, a fost o repriză echilibrată, am avut o ocazie cu Popa şi ca la fiecare meci facem greşeli. E greu de explicat cum iei gol de pe linia de corner. Începem a doua repriză cu un penalty aiurea. Să ataci decisiv la experienţa lui Katsikas... Echipa a jucat, ne-am creat două ocazii mari de marca şi după, pe un contraatac, au făcut 3-0. Greşelile arbitrilor fac parte din joc. Nu are rost să vorbim despre arbitraje.

Nistor îşi spune părerea. Eu sunt la Dinamo şi nu voi spune că nu avem şanse la play-off. Vine perioada de iarnă, mai avem trei meciuri, sper să obţinem minimum şapte puncte. Sincer, realist să fiu, am jucat cu CFR, care e echipa de pe primul loc. Aţi văzut ce jucători au, ce bancă de rezerve au. Noi, meci de meci, facem greşeli", a declarat "Puriul", la DigiSport.

Mircea Rednic a lansat o invitaţie elegantă pentru fotbaliştii care ar urma să plece de la echipă în iarnă: "Ştiam unde am venit şi mi-am dat seama după prima săptămână. Unii zic că am fost dur. Singura mea supărare e că jucătorii străini, care ar trebui să facă diferenţa, fac invers, nu aduc nimic. Cei vechi şi cei noi. Trebuie să înţeleagă, nu poţi să faci penalty aşa, nu poţi să iei gol de pe linia porţii. Mi se pare corect să aduci jucători. Poate sunt jucători care vor să plece, jucători care nu sunt muţumiţi de statutul lor aici".

Dan Nistor s-a accidentat din nou şi probabil că nu va mai juca până la finalul anului: "Eu înţeleg că vrea să joace, dar decât să joci într-un picior... Ştiam, vorbeam cu doctorul, de aia l-am şi protejat cu Viitorul, ştiam că azi, dacă va intra, riscăm să nu-l mai avem până la finalul anului. A fost decizia lui Nistor", a adăugat antrenorul pentru sursa citată.