Nimeni nu a mai văzut asta în istoria Ligii I: Tatăl şi fiul au fost eliminaţi de pe teren în aceeaşi fază! Cum a reuşit Ilie Stan "performanţa" unică

19 nov 2012 6020 afişări Comentează şi tu Liga 1

O scenă mai puţin obişnuită a avut loc în minutul 74 al meciului dintre Pandurii şi Concordia Chiajna. La scorul de 2-1 pentru gorjeni, tehnicianul ilfovenilor, Ilie Stan, a decis să forţeze egalarea cu un jucător ofensiv în locul unui fundaş central.

Aşa că antrenorul l-a introdus în minutul 73 pe fiul său, Daniel Stan, în locul fundaşului Florin Ilie şi a aşteptat de la acesta să aducă plusul de care avea nevoie echipa sa la mijlocul terenului. Nu au trecut însă nici două minute de la intrarea în teren a lui Stan jr că acesta a şi fost nevoit să iasă din meci după o intrare dură cu talpa, asupra gleznei lui Alexandru Maxim.

Arbitrul Dragoş Istrate i-a arătat fotbalistului ilfovenilor direct cartonaşul roşu, care nu a reuşit să adauge decât două minute la cele 113 jucate până acum în acest sezon. Imediat după eliminarea fiului său, Ilie Stan a contestat şi el vehement decizia arbitrului şi a sfârşit în acelaşi mod, fiind trimis în tribune.