Motivul pentru care Becali a şters pe jos cu Florinel Coman. Prostia spusă de fotbalist la finalul partidei l-a înfuriat pe finanţator

17 sep 2018 20793 afişări Liga 1

Singurul marcator al FCSB-ului în egalul, 1-1 în Gruia, cu CFR Cluj a fost unul dintre cel mai criticaţi oameni din echipa lui Dică. În stilul caracteristic, Gigi Becali a intervenit după meci la una dintre televiziunile favorite şi a demantelat fotbaliştii vicecampioanei. Coman, cel care a ratat o şansă uriaşă înainte de faza în care a deschis scorul, a intrat în gura finanţatorului, cel care a spus că ”el bagă ţigări câte două pachete. E distrus, e mort!”.

Furia lui Becali se trage de la faptul că mijlocaşul stânga a cerut să fie schimbat în repriza a doua după ce a acuzat oboseală excesivă. De altfel, Coman a şi mărturisit acest lucru la finalul partidei, însă motivele pe care le-a oferit pentru a scuza jocul FCSB-ului nu stau în picioare. ”Cred că am căzut fizic în repriza a doua. S-a adunat oboseala în aceste zile, am avut meciuri la lotul naţional. Da, nici eu nu mai puteam, mi s-au pus crampe la gambă”. Totuşi, dintre titularii lui Dică doar patru au participat la acţiunile echipelor naţionale din ultimele zile. Mai mult decât atât, doar Coman şi Bălaşa au jucat în partidele de luni, respectiv marţi, Benzar şi Nedelcu fiind rezerve în meciurile României cu Serbia, respectiv Bosnia U21.

Restul celor şapte jucători din echipa lui Dică, adică Bălgrădean, Planic, Stan, Filip, Tănase, Roman şi Gnohere nu au avut motive să se simtă obosiţi, ei fiind odihniţi în pauza în care au jucat echipele naţionale.