"Modest, nu a fost bine!". Rednic are în continuare contestatari, chiar şi după două victorii consecutive

10 feb 2019 4887 afişări Liga 1

Dinu Gheorghe a vorbit, "la cald", despre cele 90 de minute de la Sfântu Ghoerghe, dintre Sepsi şi Dinamo, scor 0-1. Deşi "câinii" au un parcurs perfect în 2019, Dinu Gheorghe susţine că jocul a fost modest, paradoxal cu ce s-a întâmplat cu Poli Iaşi

Deşi Dinamo a câştigat cu 3-0 în prima etapă din 2019, cu Poli Iaşi, meciul de la Sepsi nu a convins pe toată lumea. Alb-roşii au câştigat dintr-un penalty transformat de Dan Nistor şi obţinut de Simon Zenke.

Deşi prima repriză a fost echilibrată, Sepsi a forţat mai mult în a doua parte, iar Dinamo s-a mulţumit doar cu apărarea. La final, Dinu Gheorghe a susţinut că dinamoviştii au motive să se îngrijoreze: "A fost un joc modest, dacă se termina la egalitate, poate că era echitabil. Un apărător fără minte a făcut acel penalty. A fost un joc modest, iar Dinamo nu a jucat bine azi. Dinamo nu-şi permite să facă spectacol, pentru că au nevoie de puncte. Pentru suporteri contează doar rezultatul, dar pentru suporterii neutri... Dinamo speră. Sunt multe echipe din faţă care nu trebuie să câştige puncte.

Sepsi continuă căderea, o cădere liberă, etapa viitoare vor juca la Mediaş. Cred că dacă vor continua aşa, play-off-ul rămâne un vis. Lucrurile se complică la Sfântu Gheorghe", a declarat fostul preşedinte de club, la DigiSport.