Mircea Rednic nu are favoriţi şi ameninţă doi fotbalişti care au impresionat la Dinamo: "Va fi concurenţă mare"

12 apr 2019 3729 afişări Liga 1

Mircea Rednic a fost foarte relaxat la finalul victoriei din deplasare cu Poli Iaşi, scor 1-0. "Puriul" a fost foarte mulţumit de cele 90 de minute din Copou şi susţine că nimeni nu are locul de titular asigurat.

Dinamo a învins echipa din Moldova, datorită golului din penalty marcat de Dan Nistor. Totuşi, meciul a lăsat o impresie nu foarte bună, mai ales despre Poli Iaşi, care nu a părut că poate obţine măcar un punct pe teren propriu.

Despre Poli Iaşi - Dinamo 0-1: În prima repriză nu au fost ocazii, repriza a doua a fost mai bine. Păcat că nu am fost inspiraţi la ultima pasă, am fost puţini egoişti. Sunt mulţumit că am reuşit a treia victorie, e important să câştigi în situaţia noastră. Au fost trei debuturi, sunt mulţumit, dar mai e de lucru. Au calitate şi important e că au reuşit să joace, să fie prezenţi, să câştigăm acest meci. Mă bucur că au dus jocul cu inteligenţă.

Despre cuplul din atac Papazoglou-Montini: Vine şi Christovao, poate juca şi stânga, şi în faţă. Va fi concurenţă mare.

Despre Nistor: În prima repriză Elvis nu prea l-a ajutat. E un jucător important pentru mine şi va fi.