Mihai Stoica, atac frontal în timpul partidei Viitorul - CFR! Oficialul FCSB a amintit de un moment ruşinoş şi a avut un reproş: "Aţi scăpat"

16 mar 2019 12199 afişări Liga 1
Mihai Stoica, atac frontal în timpul partidei Viitorul - CFR! Oficialul FCSB a amintit de un moment ruşinoş şi a avut un reproş: "Aţi scăpat" 2 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/17922955/1/screenshot-1559.png

Directorul sportiv al FCSB, Mihai Stoica, a fost cu ochii pe două dintre rivalele FCSB la titlul Ligii 1 Betano. Prima repriză a partidei Viitorul - CFR a furnizat două momente discutabile, iar oficialul vicecampioanei României a aruncat o nouă ironie în direcţia campionilor României.

După startul play-off-ului, Mihai Stoica şi-a aţintit privirea asupra CFR-ului, care a câştigat în prima etapă cu Sepsi OSK, scor 3-1, iar în cea de-a doua s-a deplasat la Ovidiu pentru partida cu Viitorul. Încă din startul partidei, în minutul 11, centralul Marius Avram a avut de luat o decizie dificilă.

Deac şi Omrani l-au strâns în marginea terenului pe Vînă, care a făcut tot posibilul pentru a ţine mingea în teren. Doar că atacantul CFR-ului nu a mai dat dovadă de răbdare şi a avut o intervenţie dură asupra lui Vînă, pe care l-a călcat efectiv în zona tendonului lui Ahile. Mijlocaşul Viitorului a resimţit imediat şocul loviturii, a strâns din dinţi de durere, dar Marius Avram a arătat doar cartonaşul galben. Faza poate fi văzută aici.

Al doilea moment dificil a avut loc în minutul 42, când Drăguş, aflat în careul advers, a fost atins cu piciorul de Bordeianu, dar Avram nu a dictat penalty şi nici atacantul Viitorului nu a părut să protesteze.

Mihai Stoica a publicat un mesaj, în care i-a ironizat pe cei de la CFR: "Şi uite aşa scăpaţi până la pauză de o eliminare (Omrani) şi de un penalty (la Drăguş), Les Amis de Dudelange îşi continuă marşul triumfal spre un nou titlu. Sau nu", a scris oficialul FCSB pe pagina personală de Facebook.